Avatar uživatele
quentos

Jak vysvětlit „inspiraci“, která přichází se sklenkou piva či vína?

S pivem či vínem v ruce jsem napsal dobré texty, u nichž čtenáři slzeli smíchy, a odehrál skvělé scrabblové partie. O Petru Urbanovi je známo, že stvořil většinu svých legendárních kreslených vtipů v hospodě. Čím je to způsobeno? Je to uvolněním, které alkohol způsobuje? Díky.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, annas, marci1, orwell, Kepler před 943 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Alkohol uvolňuje zábrany, otevírá emoce, tedy alespoň v té první euforické fázi. Kterýsi francouzský básník napsal nejlepší verše když byl malinko pod párou. Osobně mám jednu oblíbenou hru, dost náročnou na rychlost a předvídavost a někdy se mi vůbec nedaří. Dám si pár štamprlí a hraju jako pánbůh…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Několik postřehů.

Třeba prokletí básníci pod vlivem alkoholu, dokonce drog, hledali krásu v ošklivosti. Bukowski byl alkoholik, ale to byl extrém, sklouzl k vulgarismům.

Pokud je konzumován alkohol s mírou – možná vyvolává kontrast – doba je zlá, člověk má problémy, takže „veselme se, radujme se“,

Je dobré nebo špatné malé množství alkoholu? Záleží na tom, co v kom probouzí.

Třeba první doušek vína je jakoby nic, druhý už zaujme, třetí inspiruje, Takže si člověk připadá „neporazitelný“.

Jen pozor! Víno způsobí, že i moudrý zbloudí. (Šalamoun)

Ale vše souvisí s něčím ..... potvrzuje se, že dobrého pomálu …

"Nízké hladiny alkoholu jsou dobré pro mozek
Lékařské centrum University of Rochester

Zatímco několik sklenic vína může pomoci vyčistit mysl po náročném dni, nový výzkum ukazuje, že ve skutečnosti může také pomoci vyčistit mozek. Nová studie ukazuje, že nízké hladiny alkoholu snižují zánět a pomáhají mozku odstraňovat toxiny, včetně těch spojených s Alzheimerovou chorobou"

https://www.sci­encedaily.com/re­leases/2018/02/­180202085241.htm

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JežíšKristus

Možná při odebrání zábran, k čemuž alkohol napomáhá, nás napadají myšlenky, které bývají obyčejně potlačovány? Posilnění pijani vždy dostávají „výborné“ nápady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Jednak uvolnění, jednak to může souviset s tím, pro co mají v angličtině idiom „thinking out of the box“ (vám asi vysvětlovat nemusím). Zároveň to souzní s tím, že kdo je sjetý nebo pod parou permamentně, ten zas tak kreativní nebývá …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Alkohol nás uvolní, způsobí uvolnění emocí, rychleji nás napadne něco „úžasného“. Prostě nás políbí múza. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Je známá věc, že ohnivá voda má za následek ohnivé myšlenky. Je to taková mozková forsáž. Mozek je v podstatě spalovací motor, i když nemá písty, ani žádný rotor. Jen je třeba s tou forsáží pracovat opatrně, aby se ti neroztrhla tryska.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Spíš bych to přisuzovala tomu vínu, ale asi záleží na konzumentovi :)) http://www.to­masgrim.com/cs/mdl/­info/pivni-vyzkum

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Prubni to na tripu a garantuji takovou partii ještě nehráls!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klumprt

Za ideální dávku vína v tomto směru považuji 0,7 litru. To mi to mslí nejvíc a myslím, že naši předci dospěli ke stejnému závěru a právě proto se víno lahvuje do sedmiček.
Dále jsem pozoroval při hraní šipek nebo bowlingu, že vrcholné výkony jsem podával vždy během čtvrtého piva. Což množstím alkoholu odpovídá té sedmičce vína.

Nový příspěvek