Avatar uživatele
paul1

Jak vysoké máte vnitřní sebevědomí?

Pokud máte nižší, pomůže autogenní trénink. Jde o to, že si představujeme, že žádanou vlastnost již máme, nebo činnost jsme už vykonali. Platí to pro zdraví (jsem zdravý), učení (mám se učit anglicky, tedy pomůcka bude -jsem Angličan), sportovci např. při skoku do výšky (je to vysoko, ale skočil jsem), pro jednání s lidmi (bude s ním těžká domluva? Zvládnul jsem to!). Já jsem to praktikoval při zdraví, kdy jsem měl svého času problémy a formulka „jsem zdravý“ mi při neustálém opakování pomohla. Třeba při zdraví prý platí – kdo je hypochondr a stále opakuje, že je nemocný, tak tělo dodá příslušný impuls a člověk onemocní. Platí to ale i obráceně,
při nemoci, dá se takto odehnat. Možná, že ne ve všech případech, ale za pokus to stojí.
Jednej tak, jako by jsi danou vlastnost již měl – tím ji nejsnáze získáš,
říkají Jiří Toman, nebo Dale Carnegie.

Zajímavá 0 před 519 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hard work

Vyšší než vnější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Moc ne. A ve společnosti, jako je ta v ČRdeli, bych vyšší ani nechtěl. Byl bych pak jako „oni“. Vím, k čemu drtivá většina lidí okolo potřebuje seběvědomí a v dosahování čeho jim pomáhá. A je mi z toho za ně dosti úzko, možná až zoufale úzko. Víš, ono se snadno řekne- na ostatní se vykašli, ale… Bude v praxi fungovat? Bude vůbec možné svobodně fungovat mezi chladnou, pragmaticky kalkulující většinou?

Určitě teď koukal's na nové video>>>https://­www.youtube.com/wat­ch?v=mnHpTtLfmQU

Mám pravdu? (;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Jsem sebevědomý a zároveň pokorný. A ještě se snažím být asertivní. Akorát už nemůžu dál krotit můj sexuální pud a touhy. Myslím, že mi bude mnohem líp, když se tomu všemu poddám a budu si to jen užívat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Moc vysoké ne. Někteří lidé si dokonce myslí, že nemám žádné sebevědomí.

Podle mě je dobré, když se člověk trošku podceňuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vnitřní sebevědomí mám přiměřeně velké. vyhovuje mi ro tak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Asi takto

Vy ho nevidíte? To bude asi tým, že

ste príliš blízko. Asi ho ľahšie zbadáte z diaľky. 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Pro „zjentek“ – toto video neznám, já jsem se inspiroval knihou „Jak se efektivně učit cizí jazyk“.
Na video se kouknu, prošel jsem si ho zkratkou a zdá se mi zajímavé 😄

Nový příspěvek