paul1

Jak vysoké máte vnitřní sebevědomí?

Pokud máte nižší, pomůže autogenní trénink. Jde o to, že si představujeme, že žádanou vlastnost již máme, nebo činnost jsme už vykonali. Platí to pro zdraví (jsem zdravý), učení (mám se učit anglicky, tedy pomůcka bude -jsem Angličan), sportovci např. při skoku do výšky (je to vysoko, ale skočil jsem), pro jednání s lidmi (bude s ním těžká domluva? Zvládnul jsem to!). Já jsem to praktikoval při zdraví, kdy jsem měl svého času problémy a formulka „jsem zdravý“ mi při neustálém opakování pomohla. Třeba při zdraví prý platí – kdo je hypochondr a stále opakuje, že je nemocný, tak tělo dodá příslušný impuls a člověk onemocní. Platí to ale i obráceně,
při nemoci, dá se takto odehnat. Možná, že ne ve všech případech, ale za pokus to stojí.
Jednej tak, jako by jsi danou vlastnost již měl – tím ji nejsnáze získáš,
říkají Jiří Toman, nebo Dale Carnegie.

Nejlepší odpověď
hard work

Vyšší než vnější.

Další odpovědi
zjentek

Moc ne. A ve společnosti, jako je ta v ČRdeli, bych vyšší ani nechtěl. Byl bych pak jako „oni“. Vím, k čemu drtivá většina lidí okolo potřebuje seběvědomí a v dosahování čeho jim pomáhá. A je mi z toho za ně dosti úzko, možná až zoufale úzko. Víš, ono se snadno řekne- na ostatní se vykašli, ale… Bude v praxi fungovat? Bude vůbec možné svobodně fungovat mezi chladnou, pragmaticky kalkulující většinou?

Určitě teď koukal's na nové video>>>https://­www.youtube.com/wat­ch?v=mnHpTtLfmQU

Mám pravdu? (;

df

Jsem sebevědomý a zároveň pokorný. A ještě se snažím být asertivní. Akorát už nemůžu dál krotit můj sexuální pud a touhy. Myslím, že mi bude mnohem líp, když se tomu všemu poddám a budu si to jen užívat.

Rokio

Moc vysoké ne. Někteří lidé si dokonce myslí, že nemám žádné sebevědomí.

Podle mě je dobré, když se člověk trošku podceňuje.

Drap

Vnitřní sebevědomí mám přiměřeně velké. vyhovuje mi ro tak.

led

Asi takto

Vy ho nevidíte? To bude asi tým, že

ste príliš blízko. Asi ho ľahšie zbadáte z diaľky. 😁

paul1

Pro „zjentek“ – toto video neznám, já jsem se inspiroval knihou „Jak se efektivně učit cizí jazyk“.
Na video se kouknu, prošel jsem si ho zkratkou a zdá se mi zajímavé 😄