Avatar uživatele
roxilox

jak vyrobit trhací bloček?

rád bych si vyrobila obyčejný trhací ploček. Obyčejný jen takový ten jak chytnete papír a jen ho odtrhnete. Na vrchu je to vždy slepeno jen lepidlem aby to drželo pohromadě. Jde mi o to jak takový bloček vyrobit. Je mi jasné, že papíry budu muset stáhnout a něčím natřít tu jednu hranu papírů aby po zasnchutí papíry držely pohromadě. Proto se ptám jaké lepidlo použít. Děkuji
Doplňuji:
no herkules mě napadl také, ale nevím jestli mi udělá na tom hřbetu takovou tu jakoby gumovou vrstvičku, ale zkusím to. nejde o to kolik to stojí, ale chci si na to něco natisknout a teprve potom to slepit a uddělat z toho blok. díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dochy před 3875 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elektrikář

Odpoveď byla označena jako užitečná

Bločky s odřezků mi učil vyrábět, děda tiskař.Složka papíru se složí a stisknutou hraničku promnem tak aby se asi o milimetr lístky posunuly. Nožem se narušil na několika místech povrch.Přetře se to chemoprénem a lístečky s na hraně sklepnou a zatíží.Chemopren je lepidlo na gumu a to udělá křbet bločku. Jinak jde také použít klihové lepidlo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?roxilox Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

takový v domácích podmínkách asi těžko vyrobíš takovýto blok…nejjednodužší je udělat si 2 dírky a svázat papíry k sobě…a pak je trhat…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rocker

Lepím papírové modely,nejlepší je Herkules.Ale nevím,jestli má cenu vyrábět bloček doma,dá se koupit asi od 12 korun v každém papírnictví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Dokážu si představit vlastnoručně vyrobený bloček třeba jako dárek (s nějakým podtiskem, nebo tak něco). Ale obávám se, že stím moc zkušeností nebude. Nezbyde než zkusit. Trochu jsem o podobném pokusu přemýšlel. Zkusil bych buď herkules, nebo kanagom. Ale bude to chtít nejdřív experiment, jestli stačí papíry stáhnout k sobě a natřít hřbet, nebo třeba stáhnout k sobě a nechat je tak 1mm koukat, přetřít lepidlem a pak ještě ten hřbet na několika místech něčím „projet“ (napříč přes listy) aby se lepidlo dostalo trochu hlouběji…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Herkules a kanagom ti vrstvičku udělají, ale listy budeš muset řezat pilkou, nejlépe na železo !
Doplňuji:
Jo tak to jsem špatně pochopil. Když píšeš na vrchu tak jsem si myslel že chceš takové ty lístky co na jedné straně lepí !

Ty ale myslíš na boku. Tak na to se hodí nejlépe alkaprén ( chemopren).

To je tak když někdo neví co je bok a co je vršek.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek