Jak vyrobit pořádného draka?

Nejlepší odpověď
alenka901

.: Co potřebujeme :.

  • pravítko nebo metr (v případě, že jsme velmi zruční stačí i ruka, či dobrý odhad)
  • nůžky
  • pevný provázek (nit atd…)
  • pevný papír (nebo si vystačíme i s igelitkou z delvity)
  • 2 dřevěné laťky na kostru draka
  • lepidlo (kobercovku)
  • barevné stuhy nebo pruhy látek
  • a hlavně dobrou náladu a chuť do výroby

.: Návod na výrobu :.

  1. Uřízneme potřebné délky dřevěných latí (cca 40 a 60 cm)
  2. Asi v 1/3 delší latě přilepíme (popř. obmotáme kobercovkou pokud lepidlo došlo) v polovině kratší lať
  3. pevným provázkem spojíme jednotlivé konce latí a máme konstrukci hotovou
  4. Nyní konstrukci položíme na papír (delviťáckou igelitku) a obkreslíme podle konstrukce ( necháme ještě tak cca 3cm vůli)
  5. Nůžkami odstřihneme
  6. Přiložíme igelit ke konstrukci a zbylý papír přehneme tak, abychom překryli provázek
  7. Lepidlem (kobercovkou) přilepíme papír k provázku
  8. Nyní spojíme provázkem horní a dolní část draka a zhruba ve 2/3 u horní části uděláme smyčku pro navázání dlouhého provázku
  9. Nakonec na spodní část draka pomocí silného lepidla pečlivě připevníme ocas draka.
  10. Ocas můžeme vyrobit například z nastříhaných proužků igelitky z delvity
  11. Můžeme na něj také navěsit různé ozdoby, jako mašličky. Náročnější povahy můžou zkusit třeba vánoční ozdoby :)

Další odpovědi
Dandi

Mrkněte na stránku http://hobby.id­nes.cz/stavba-draka-mame-pro-vas-dalsi-dva-navody-stahnete-si-je-p2k-/hobby-dilna.asp?c=A081003_­161130_hobby-dilna_lis je tam více návodů :)

Carolin

Nepodceňuj kvalitu provázku, na kterém draka pouštít. Je škoda, když se v silném větru utrhne, spadne a poškodí se..

Attack-design

tu je návod
http://www.do­macidilna.cz/dil­na/dilna.nsf/Sel­NewsResponses?Re­adForm&docid=75C0A0FA­16BE9EA4C1256B0100­4BEA79