Cass

Jak vypracovat žádost na založení remízku?

Neví někdo, jak na to? Aby to mělo všechny potřebné části… nějaké podklady mám, ale nějak mi vůbec nepomohly a jsem úplně ztracená!
Předem děkuji za pomoc :)
Doplňuji:
mám to jako úkol do školy, takže nemám na výběr :D každopádně díky, do budoucna se to může hodit ;)

Nejlepší odpověď
annas

Uvedla jste málo informací.

Píšete žádost do českého jazyka nebo do obchodní korespondence? Totiž žádost se probírá v CJL v prvním ročníku, proto ještě neznáte formální úpravu písemností. Ale žádost musí obsahovat to, co jsem uvedla níž.

Pokud jde o obchodní korespondencei, tak znáte, jakou úpravu musí mít žádost.

Schéma žádosti
Adresát
Místo a datum odeslání
Věc
Vlastní text
Závěrečná věta
Podpis
Přílohy

Zkuste uvést, co více podrobností, poradím.
Doplňuji:
Samozřejmě je nutné uvést adresu odesilatele.

Více v diskusi

Další odpovědi
Lamalam

Založ si raději biopás, je možnost čerpat dotace.

Zdroj: http://www.bi­oinstitut.cz/do­cuments/biopa­sypublikace.pdf

gecco

Netuším, jestli tu někdo, kdo bude umět poradit, vůbec je… Já tedy nevím…
😉
Ale zkus se obrátit na Myslivecká sdružení (v místě) – ty budou mít s podobnými žádostmi (a jejich vyřizováním) největší zkušenost.

Pepa25

  1. co je myšleno tím „nějaké podklady mám“?
  2. „žádost o založení“ je myšlena žádost o dotaci, změnu charakteru pozemku na katastr, žádost na Frantu, aby začal sázet stromky …?

Ono se to dá pojmout z tolika různých pohledů … Kde vám takové úkoly dávají?

Luxx

každopádně bych tam napsala jakou rozlohu by ten remíz měl podle tebe mít… rozlohově se kategorie remíz pohybuje mezi 100 až 500 m2.. taky bys tam měla napsat, že remíz se bude skládat z původních druhů dřevin.. a taky napsat jaké dřeviny to budou… pokud bys chtěla jít ještě víc do detailu, tak si zjisti jaký je lesní vegetační stupeň (= LVS) v místě, kde to chceš založit… podle LVS se určuje, jaké dřeviny jsou v kterých místech původní a tudíž vhodné pro novou výsadbu a taky se podle LVS určuje doporučené procentuální zastoupení jednotlivých druhů dřevin… to jen tak ve zkratce, ono je tohle všechno ještě dále navázané na různé krajinotvorné programy atd.
Doplňuji:
dále by ještě bylo dobré napsat, proč to zakládáš… jakou funkci bude tvůj remíz v krajině plnit… půdoochrannou (proti erozi)? hygienickou (např. zachycení prachových částic)? estetickou? retenční (zadržení vody v krajině)? nebo pro zlepšení prostupnosti krajiny pro živočichy?..