Avatar uživatele
Zacheus

Jak vypadaly kontroly na letištích před 11. zářím 2001?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dochy před 1152 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Tak letěl jsem v roce 2000 s rodinou a pak v roce 2009. No a v Dublinu jsem musel vyhodit minerálu od snídaně, kterou jsem si nechával na čekací dobu v odbavovací hale Ono v 5 hodin ráno se těžko domluvíte s naším celníkem natož s britským nebo irským. No a tak kontrola v roce 2000 byla asi stejná, jen nám nesebrali pití.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Určitě ne tak přísné jako dnes, kdy si můžeš vzít do letadla max. 100 ml kapalin. Natož kufr se semtexem či C4. Mimochodem jen 100 g vhodně umístěných, stačí k havárii a smrti všech na palubě. „Máte něco k proclení? Pokračujte prosím…“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Dříve proběhla jen kontrola lidí průchodem přes rám a kontrola příručního zavazadla přes RTG na zakázané předměty (nevyndávala se důsledně elektronika – ale také jí tolik nebylo, jen NTB, spíš se řešily foťáky). Přibyly tekutiny nad určitý objem, rozšířil se okruh zakázaných věcí o drobné nebezpečné předměty a probíhá důslednější kontrola lidí (pokud někdo zapípá, tak se jen orientačně neprohmatá, ale kontroluje ručním detektorem, sundávají boty atd. aby se určil jasný zdroj).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek