Dvorní šašek

Jak vypadá uvnitř hluboko černá díra?

Nejlepší odpověď
zjentek

Prej je tam nějaký G ale nikdy to nikdo neviděl! 😅😅😅

Další odpovědi
Dochy

Jeste nikdo se tam nebyl podívat aby poreferoval

df

Tak to ti teď neřeknu

Justin1

Vypadá úplně černě.

aliendrone

Pokud odmyslím VELICE relevantní odpověď Mr. zjentka (prasák, muehehehe!), tak na YT je spousta videí, která se věnují této problematice, škoda nosit dříví do lesa. Zajímavé je, že jsem se zatím nikde nesetkal s hypotézou, kterou prosazuji asi jen já nebo co (není možné, aby to někoho nenapadlo přede mnou). ;) :)
BTW – podotýkám, že VŠECHNO co o černých dírách (gravitačně totálně zhrouceným tělesům zjentku!) víme jsou jen spekulace.

Mnohokrát se diskutovalo o pádu do černé díry, jaké to asi pod horizontem bude, co uvidíme a vždycky to nakonec skončí NESMYSLEM (singularitou, resp. ringularitou, protože obecná černá díra rotuje a nekonečně malému a hustému bodu chybí rozměr
NUTNÝ k zachování momentu hybnosti, o dalších blbostech nemluvě). Černá díra podle mne začíná i KONČÍ horizontem událostí. Tedy „pod ním“ není NIC, každopádně ne vesmír s tím, jak ho známe či si ho dovedeme představit. Horizont událostí (KAŽDÝ!) je tedy tak usilovně hledaný „konec vesmíru“, za kterým nic není. Nebo (pokud přijmeš teorii multivesmíru) se „pod ním“ nacházi přesně to, co „vyplňuje“ multivesmír mezi jednotlivými vesmíry. ;) :)

Ono se ti to bude zdát jako nesmysl, bo z našeho úhlu pohledu černá díra MÁ OBJEM, tudíž by „mělo něco být uvnitř“). Ale představ si horizont jako Moebiovu pásku, to je proužek papíru s JEN JEDNOU stranou. https://thehar­dingstonecarver­.files.wordpres­s.com/2017/03­/m-strip-theft.jpg?w=1180
Když si na ní uděláš značku a od ní pocestuješ prstem po jejím povrchu, tak neježe nebude mít konec (podobně jako kružnice, resp. stěna válce, nakonec se dostaneš na začátek), ale zjistíš, že jsi procestoval úplně celý její povrch (což u stěny válce NEJDE, vždy máš její vnější a vnitřní stranu, na rozdíl od Moebiovy pásky s jedinou stranou)!

Je tu vícero indicií, např. termodynamika nám říká, že v „objemu“ černé díry je maximální možná entropie (pro daný objem). Venkoncem i při srážce/splynutí 2 černých děr se NESČÍTAJÍ jejich objemy (jak je to bežné ve vesmíru), nýbrž POVRCHY! Tzv. „informační paradox černých děr“ vyřešil holografický princip pomocí fluktuací horizontu, informace NEMIZÍ, je zapsána na/v něm. Jsou i další indicie, ale profíci fyzici jsou značně opatrní (musejí dbát na svoji akademickou pověst, já ne ;) :D), ale ty jsou už složitější a dalece za rámcem rozumně dlouhé „lidové odpovědi“.

Tudíž PODLE MNE je tvůj dotaz postrádá smysl. Není žádné „uvnitř“ černé díry, není NIC na „druhé straně horizontu událostí“, prostě proto, že horizont žádnou druhou (vnitřní) stranu NEMÁ, podobně jako Moebiova páska. I ten blbý problém se singularitou/rin­gularitou by se takto vyřešil, bo horizont v našem vesmíru zjevně nějaký poloměr MÁ. Tož asi tak. Pěkná otázka. :)

P.S.: Zkus mi na oplátku odpovědět – má zjentek zkušenosti i s NORDICKÝMI (plavými) typy? Švédky, Finky apod.? ;) :D :D

aliendrone

Teď mě napadlo, že LEPŠÍ demostrační model než Moebiova páska by byla Kleinova láhev. Což je „zjevně od oka“ objekt s OBJEMEM, jakkoliv na rozdíl od běžné láhve NEMÁ „vnitřní povrch“. A dokonce do ní můžeš nalít i vodu a ona se tam udrží. Nebudeme ale zabíhat do podrobností topologie dvourozměrných variet, k rozskočení hlavy dáme předost studiu blábolů a lží našich politiků, OK? Přeci jen – bližší košile, než kabát. ;) :D :D
https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/6/6a/Kle­inBottle-01.svg/340px-KleinBottle-01.svg.png
https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/2/21/Ac­me_klein_bottle­.jpg/170px-Acme_klein_bot­tle.jpg