Avatar uživatele
anonym

Jak vypadá Ježíšek?

Můžete mi poradit jak vypadá Ježíšek,manžel nesnáší Santu Klause a nechce aby nám vysel u komína máme prý Ježíška at si ho vyrobím,ale jak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4888 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

S tím vnějším zjevem toho vánočního Ježíška to nebude tak složité. Jde sice o JEžíše Krista, jehož úplně přesnou podobu neznáme a navíc nám ji malíři a sochaři značně zkreslili a ovlivnili svými představami.

To ale přece nemění nic na tom, že podle tradice (nikoliv podle skutečnosti) se Ježíš Kristus v době Vánoc narodil. V našich zemích se jako dekorace proto stavěly různé „betlémy“ – soubory postaviček, kde mohlo být dle fantazie skoro cokoliv, halvně nesměly chybět postavy Marie, Josefa a Ježíška – miminka v jesličkách. Sice nevím, jak dostat betlém na komín, ale pokud nelpíte zrovna na tomto umístění, ale máte třeba možnost jej dát na zahradu, domů nebo jinam, zkuste betlém s miminkem v jesličkách.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nonnel

Ježíšek je něco jako Jára Cimrman. Nikdo ho neviděl, ale všichni nebo skoro všichni ho mají rádi. Takže si tam pověste co chcete, hlavně to nesmí vypadat jako Santa Klaus. Já ho taky nemám rád.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy