Postmaster

Jak vyléčit egoistický syndrom?

Vždy když hledám způsob, jak řešit problém, tak si zjistím, jestli už v minulosti zde nebyl řešen tento problém, všechny problémy, co máme se opakují velmi dlouho, a tak jsou si naše problémy podobné už mnoho století. Každý problém má jistě i svoji příčinu, nejčastějším problémem je myšlení, myslíme, protože něco nevíme, logicky čím více toho víme tím méně musíme myslet, mnoho let chodíme do školy, a i když získáme vysokoškolský titul a děláme na vysoké škole mnoho let profesora v nějaké specializaci tak přesto často něco nevíme, vím jistě jenom to, že nic o světě, kde existuji nevím.

Mnoho lidí a organizací se snaží vytvořit iluzi, že vše správě vědí a že nikdy v ničem nechybují, jde zde o egoistický syndrom, kterým nejvíce trpí ti, co zde získali výhody, které si nezaslouží. Teorie v praxi nefungují to je třeba konečně pochopit, neustále je zde snaha o to, aby zde místo praxe byla jenom teorie a následkem je konzumní očistec ve kterém máme deprese, a tak to řešíme zbabělým únikem z reality do světa iluzí pomocí; cigarety, alkoholických nápojů, léků na deprese a stres, drog, víry v hlouposti atd.

Nejlepší odpověď
Justin1

Jiná odpověď

Taky jsem nepochopil význam té fotky, ale je tam pěkný výhled na Vltavu a kus pražského Starého Města.

Řekl bych, že k tomu, abychom se z toho vyléčili, potřebujeme konfrontaci s realitou, potřebujeme revidovat svůj přístup a zamýšlet se nad zpětnou vazbou, kterou dostáváme od okolí.

Další odpovědi
Drap

Jiná odpověď

A na co se vlastně ptáš, když si dokážeš na celé slohové cvičení, které jsi vytvořil , hned odpovědět? Ty chceš léčit problémy světa? Pokud ano, začni u sebe.

elkon

Jiná odpověď

Když víš všechno tak přesně, tak se tím řiď. A nechápu jak s tvými „romány“ souvisí ty doprovodné fotky, které jen zabírají místo na stránce.

Roman71

Nejlepším lékem je zde pravda a láska

..nemyslet na vlastní blaho a vystoupit z komfortní zóny 😉
Rozhodně se vyplatí víc přemýšlet o životě a zákonu akce – reakce. Tohle je stará známá věc..
Co si kdo zaseje, to si taky sklidí. Pozor, přemýšlení občas bolí a někoho by to mohlo odradit 😉

marci1

Jiná odpověď

Zamyslet se nad sebou a stát se altruistou. 🙂
„Každý si musí zvolit, zda jeho cesta povede světlem tvořivého altruismu, nebo temnotou destruktivního sobectví.“
Martin Luther King

Ametyst

Jiná odpověď

Vyléčit se to nedá. Vládnou nikým nevolení levicoví globalisti, co si myslí že když umějí vydělat peníze, že mohou dělat celoplanetární sociální inženýrství a řídit lidem soukromý život. Vymazat účet prezidentovi USA byla taková třešnička na dortu. Stačí se zajímat, co asi dělají s ostatními lidmi bez moci a vlivu. Www.sosp.cz

Prostě já...

Komu není rady tomu není pomoci

Lgee

Co nevyléčí léky to vyléčí příroda

paul1

Co nevyléčí léky to vyléčí příroda

Hezká fotka, možná by někoho i zajímala ta dívka na ní, chybí tam č.telefonu.

Kelt

Jiná odpověď

Nejprve je třeba zjistit příčinu a pak hledat řešení. Když přijde pacient k doktorovi, tak postupuje lékař stejně. A co je egoismus? Něco chci a něčeho se vzdám. To je můj přístup. A co ta fotka? Díky té „slečně“ není vidět budovy na nábřeží, které už několik století zajímají turisty. Ta holka je obyčejná, za pár let si na ní nikdo nevzpomene.

zjentek

Jiná odpověď

Vidím to naprosto stejně. Jediné rozumné v konzumním očistci je tu holčinu z obrázku prostě „položit“, nic lepšího sobě i jí do života za TOHOTO ZŘÍZENÍ dát prostě nemůžeme, no. Smolík.

dubraro

Jiná odpověď

Egoismus není nemoc, takže se nedá léčit.
Možná myslíš antisociální poruchu osobnosti (tzv. psychopatii), ale ta se také léčit nedá. Není to nemoc, ale vývojová porucha.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.