Jak vyhledat mezinárodní spoj nějak pohodlně?

Stalo se mi to poprvé, ale zapadlejší město uprostřed Německa nějak nenachází jakožto cílovou stanici žádná z českých stránek. Na německých stránkách jsem našel dosti nesmyslný spoj. Být to Česko, tak si najdu hlavní železniční uzel – kam cesta trvá nejméně a pak už jen nějaký místní spoj. Spoj mi to našlo na 7 – 14 hodin a to mi přijde nesmyslné. Když už jsem našel letecký spoj na 3 hodiny, místní spoj mi to z vyhledávací stránky odkázalo dopryč. Německy neumím – anglicky bez potíží. Jak píši – hledat to po spojích nedává v mém případě smysl – nevěděl bych, jaké okolní město vzít za vhodné. Nepomůže mi na to nějaký dobrý vyhledávač? Děkuji. (Logicky cesta letadlem vychází velmi výhodně – tedy stačí mi najít nejvhodnější letiště – kam to od nás létá a odkud je dobrý místní spoj.)

Minimálně vyhledání nejbližšího/nej­výhodnějšího letiště chybí. Ačkoli jsem si tipl, lety na mnou vybrané ČR nevede. No a tak hledám dál…

Odpovědi
Kepler

Nevím kde jsi hledal, ale na idos.cz mi to našlo spoje i do té nejzapadlejší německé vesničky (autobus, vlak). Nejlevnější letenky z nejbližších letišť ti najde kiwi.com. Letušku a podobné stránky nedoporučuju, kiwi je zcela bezkonkurenční (třeba Katowice – Frankfurt za 335 Kč).