Rocker

Jak vyčistit zrezivělou zbraň?

Byla asi 70 let zahrabaná v zemi.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Tady jsou triky jak na rez – fungují i na zbraň:
https://wd40.cz/tri­ky-maziva-pro-odstraneni-rzi-z-kovu-vlastnimi-silami/

Záleží taky co je to za zbraň a na stádiu korozi (vzhledem k tomu, že byla 70 let zahrabaná tak možná nepůjde ”zachránit”). Pokud má dlouhou hlaveň, existují kartáče na čištění.

V menším městském zbrojařství (obchodě se zbraněmi) ti prodají další potřebné materiály, které jsou přímo na čištění zbraní, na oleje, kartáče, nátěry proti rezivění…
Je dobré se poradit rovnou s prodejci.

Další odpovědi
Edison

Zkus se zeptat na zbranekvalitne.cz