FlAsh_7

Jak vybudovat „hospodářství“? (viz popis)

Hodně vidím, že lidé mají soukromé palírny, posilovny, hodně polí, atd. Jak so toto může obyčejný člověk vytvořit? Vím, že to nejde rychle. Co tito lidé dělají navíc/jinak?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni v podstatě problém zbudovat si cokoli, pokud je člověk pracovitý, spořivý a přwemýšlí. Spousta lidí začala také tak, že něco zdědili, získali v restituci pozemky a podobně. Chce to mít vizi, udělat vše pro to, a při troše štěstí se podaří.

Další odpovědi
Pepa25

„Za peníze v Praze dům“ … Kdo nemá finanční kapitál, tak může mít kapitál v podobě práce, nápadu, obsazení mezery na trhu atd.

ElonMusk

Posilovna je hospodářství? To jsou sedláci tak namakaní?
Stačí uzavřít smlouvu o dílo, nahodit základovou desku a pár zdí, a člověk podniká raz dva.

Midas

Abys byl podnikatelem/živ­nostníkem, tak v podstatě stačí když se zapíšeš v příslušné databázi/evidenci a na určitém úřadě. Do obchodního/živ­nostenstkého rejstříku. Pak založení různých typů firem (=právnická osoba) si žádá různé podmínky – každá něco jiného. Základní/minimální kapitál v s.r.o. je třeba jen 1 Kč (za to v a.s. jsou to 2 miliiony Kč).
Založení firmy (zapsání se do nějakého rejstříku) máš hned a živnost/s.r.o. založíš taky hned. Si podnikatel aniž bys měl nějakou funkční firmu. Staší, že do té databáze zapíšeš sídlo firmy (to může být i u tebe doma).

Co se týká té plnohodnotné funkční firmy (hospodářství, jak ty říkáš), tak musíš mít do začátku akorát kapitál (těch je taky několik —> dělí se i podle hledisek). Vem si třeba tu posilovnu – stačí si koupit/pronajmout prostory a pořídit do toho vybavení. Samozřejěm ještě předtím se zepsat do té evidence. A hned máš plnohodnotnou posilovnu – zařídíš interiér, kromě načíní a strojů nějakou tu klimatizaci, zrcadla, záchody, pokud tam nejsou a šatnu (skříňky).
Na exteriér si dáš název posilovny, někde do města třeba i reklamu.

Musíš (nebo spíš měl bys… není to tak, že musíš) mít podnikatelský plán. Co se toho týče, tak nejdůležitější je finanční plán – propočet nákladů. Zohledňeno na počáteční rozjezd, měsíc a rok. A pravděpodobné příjmy a zisk (pokrytí těch nákladů) do budoucna. V tom finačnictví je toho plno. Navíc by sis ještě musel vést vlastní účetnictví (pokud na to nikoho mít nebudeš) a pár dalších povinností, které je ale třeba znát. Takže kdo chce podnikat musí si o tom něco zjsitit, nastudovat učebnici, přečíst nějakou knihu o podnikání o povinnostech. Nejlépe i přímo zákony spoené s provozem podniku.

To jediné, co opravdu potřebuješ je kapitál. Buď postupem času našetříš, nějak si ty peníze opatříš – prací, mnoha přívýdělky, pasivními (vícero) příjmy,… možná podpora rodiny, nebo přátel. Možností je i spolumajitel s několika lidmi, kdy se na to podnikání složíté (to se moc nedoporučuje, pak bývají časté problémy – hlavně mezi přátely/rodinou). Anebo si půjčíš od nějaké instituce (nejčastěji od banky), seženeš investory atd.

Co dělají jinak? Všechno. Zkrátka chtějí něco víc chtějí být samostatní, pracovat sami na sebe. To si žádá, ale znalsoti spojené s podnikáním (zákony, povinosti,..) a a v tom oboru/oborech, ve kterých chce podnikat. Taky menší risk, nejistotu, dřinu, odhodlání a pevnou vůli.
Záleží jestli chceš být malý živnostník, který sám pracuje a žije měsíčně od zisku k zisku (podobně jako většina zaměstnanců od výplaty k výplatě). Anebo chceš firmu rozvíjet, zvětšovat, přibírat nové zaměstnance, zvyšovat produkci firmy, větší obrat a zisky. Někomu vyhovuje to, když má svůj malý podnik a stačí mu, že je tam sám a pracuej podle sebe. Jiný chce tovřit ve velkém a mít finanční (=časovou) svobodu.

A mimochodem, jak ty píšeš, tak to není zcela pravda. Rychle to jde, firmu můžeš založit skoro hned – a ta trocha kapitálu jde taky opatřit. ALE udělat z té firmy skutečně prosperující firmu, to už je těžké a většinou dlouhodobé – příjde a to… (na toho podnikatele a jeho schopnosti + odhodlání).

Kapitál, znalosti a plán. To člověk potřebuje, když chce začít podnikat.
A je to samostatná činnost, takže si v tom zcela sám. To se týká i znalostí a všeho toho, co musí podniktael znát, umět, dělat,… všechny jeho povinnosti spojené s podnikáním. Samostatná činnost za účelem zisku, takže pokud nemáš na to zjistit si ani základní info, tak asi jen těžko založíš/vybudu­ješ firmu.