poggo

Jak vybrat matraci?

Ahoj, potřebuji koupit matraci, protože dosud spím na tvrdém gauči a začla mne z toho silně bolet záda. Jakoby skříplej sval. ( nevíte co s tím, kromě nové matrace? ). Zajímá mě teda jak mám vybrat matraci? Neni to lehky, je jich totiž milion. Třeba tady http://www.ano-nabytek.cz/matrace/. Nemohli byste mi poslat odkaz na vhodnou matraci? vážím 85 kg, měřím 180 a je mi 20 let.

Odpovědi
hanulka11

Není jen tak vybrat matraci , aby si tělo dobře odpočinulo -s tím budeš mít starost sám, nikdo druhý ti ji vybírat nemůže – je třeba si ji osobně vyzkoušet a záleží na podlkladu matrace zda na rošt, či na na co matraci položíš. Zkus si přečíst toto a budeš trošku v obraze a vydáš se sám do prodejen a budeš vybírat a neuspěchej to

http://www.no­vinky.cz/bydle­ni/tipy-a-trendy/259429-pohodlne-matrace-a-rosty-maji-vyznamny-vliv-na-kvalitu-spanku.html

jmhad

Vždy platilo,že matrace má být tvrdá.Ono to vychází z podstaty vývoje.Pračlověk spal na zemi.Ale ona není ani tvrdá a ani měkká.Je prostě přírodní.A já musím přiznat,že nejlépe se mi spalo v lese pod širákem,když jsem si vybral pěkný kousek na jehličí bez kořenů.A i dříve se spalo na slamníku,což byla nabouchaná sláma do nějakého plátěného obalu.A vždy to bylo dobré.

pusinka50

Já si kvůli krutým bolestem zad koupila od Dormeo přes internet přistýlkovou matraci z paměťové pěny a je po bolestech. Je 3,5 cm vysoká, položí se na stávající matraci, spodní vrstvu má protiskluzovou, má potah a stojí 2.190 Kč a k ní je v ceně anatomický polštář s paměťové pěny také s potahem. Důležitý je jen rozměr postele, nemůžu si to vynachválit.
http://www.ma­tracedormeo.cz/pris­tylka-dormeo-renew-c-10_11.html
Doplňuji:
Ta pěna se vlastně vytvaruje podle tvaru těla, takže tělo leží v rovině a nekřiví si v noci páteř. Po vstanutí se pěna okamžitě vrací do své polohy.

Julčaaa

Výběr matrací nepodceňujte

Před 2 týdny jsme domů kupovali nové matrace, proto jsem celý minulý měsíc hledala návody jak vybrat ty nejlepší matrace pro sebe, manžela a našeho 6letého raubíře. J Viděla jsem to složitě, ale nic složitého na tom není. Stačí si ujasnit pár věcí a můžete si matrace objednat přímo z domova
Rozměr – přejete si matraci na jedno nebo dvoupostel? Na jednopostel je nejčastější rozměr 90×200 cm, na dvou 180×200 cm.
Tuhost – máte ráda měkký spánek? Nižší tuhost = měkčí matrace.
Nosnost – standardně matrace unese 130 kg, takže pro většinu je to v pohodě.
Materiál – každý materiál má své vlastnosti? Pro měkké spaní jsou skvělé například latexové matrace.
Výška – většinou není třeba řešit, pouze u nízkých roštů.
Investice – jakou maximální částku si do matrace přejete investovat.

Nejlepší matrace jsou ze studené a líné pěny, které se přizpůsobí vašemu tělu. Nejlevnější variantou jsou PUR matrace a matrace pružinové. A pokud máte štěstí, tak je koupíte v akci 1 + 1 zdarma na Davlen.cz jako já! J Když jsem si nebyla jistá tak jsem jim zavolala a moc dobře mi poradili. Hodně štěstí při výběru!

vranovahan

My jsme toto řešili s manželem poměrně nedávno. Poslední matraci jsme kupovali do ložnice snad před patnácti lety a od té doby se ty možnosti a výběr opravdu dost zvětšil. My jsme nakonec šli do pěnové, trochu tvrdší než byla ta původní. Koupili jsme ji na blind tady odtud – https://www.ma­tracky.cz/ Byl to sice trochu risk, ale vyšlo to. Myslím si ale, že ve vašem případě by bylo asi nejlepší si zajít do nějakého obchodu a vyzkoušet si pár matrací na vlastní kůži, abyste věděl do čeho jdete.