paul1

Jak vlastně fungují konzervanty z potravin v našem těle?

Mohou být v malém množství i prospěšné tím, že konzervují některé orgány, které tím pádem déle vydrží? Něco v tom smyslu, že jedy v malém množství léčí?

https://www.su­pertrenink.cz/syn­teticke-konzervanty-v-potravinach-a-jejich-vliv-na-zdravi/

Nejlepší odpověď
Emefej

Ne, tak konzervanty nefungují. Je to stejné, jako když ten američan navrhoval léčit kovida dezinfekcí.

Další odpovědi
Ametyst

Jed zůstane jedem, i když ho obalíš kilem cukru. Nelíbí se mi to popírání “kvality” tím, že všechno je otazka množství. Není. I na konzervanty existují normy, něco jako bezpečnostní listy. Některé konzervanty, zakázané v USA, mohou být povoleny v EU a naopak. Dobrý web je ferpotravina.cz