Kryšpín

Jak v rudé Číně občané sbírají body pro osobní kredit?

Můžou to být body poslušnosti, špiclování žalování, je to podle obličeje neb mají čip jako hafánkové v Česku a za co se strhávají?

Odpovědi
Edison

Vše je řešeno okem Velkého Bratra. Jak přecházíš hezky na zeleného panáčka, jestli se u toho šťastně usmíváš, jestli nevyčuhuješ z řady… a tak se získávají kredity.

Mc Merkurion

… na YT o tom bylo video, zkus ho najít, natočil ho slovák, co pracoval v Číně, a to dost podrobně, zatím si tohle přečti: https://fzone­.cz/clanky/jak-funguje-cinsky-kreditovy-system-sbirate-body-jako-ve-videohre-589 …

anonym

Stejně jako v Československu za komunistů, pochlebují režimu, udávají, a třeba i občas „medvídkovi Pů“ co tam prezidentuje, pošlou kytky k narozeninám. V žádném případě nekritizují režim, necestují moc často do Hongkongu ani na Taiwan, nepřemýšlí o demokracii a většinu času už raději nepřemýšlí vůbec.

anonym

jinak zmínený systém funguje na principu sledování digitální stopy za jakýmkoliv čínským občanem. V Číně je to technicky jednoduché, protože tamější sociální sítě a komunikační služby ochotně režimu poskytují všechny informace o svých uživatelích.