paul1

Jak v Indii pracují lidé, např. v kuchyni, kteří potřebují obě ruce?

Indové jedí pouze pravou rukou, používají ji i k pozdravu a přijímaní věci. Levá ruka (tzv. nečistá) se používá na očistu po použití toalety, při mytí nohou, při zouvání bot a pro další nečisté činnosti. I když levou rukou můžete uchopit šálek nebo nářadí, případně utrhnout si kousek placky, nesmíte ji použít při jídle, nesmíte se s ní otírat a ani strkat si ji do pusy. Nejlépe je schovat ji pod stůl. Zvykem Indů je omýt si ruce před a po jídle.

Odpovědi
Kepler

Jejich docela tam docela dost, takže tvého jídla se dotknou desátky prstů. Proto tam s tím covidem není úplně nejhorší na větě.