postcd

Jak uzdravit poškozené svaly (asi) v ruce a jak postupovat?

Dobrý den, asi před 2 měsíci jsem si poškodil asi sval v ruce tím, že jsem usnul s rukou za hlavou a asi se ten sval nějak natáhl, nebyl prokrvený nebo tak. Teď se to posledních pár dnů zhoršilo protože jsem zkusil s tou rukou hýbat aby se procvičila v té asi jediné poloze kde pobolívala (když se zvedne ruka vodorovně před sebe). No i vnoci a v ledasjakých pozicích to začalo výrazně bolet. Teď byla třetí noc a už to příliš nebolí, nesmím ale používat svaly v ruce a ruku přemísťuji druhou. Přijde mi, že třeba za mněsíc by se to mohlo výrazně zlepšit. Je výrazně lepší aby mi to obvázali? Z jakých důvodů? O kolik to může urychlit uzdravení? Kromě zafixování ruky jaké další věci pomáhají? Mohu jít rovnou na nějaké konkrétní oddělení? Jak zjistím vhodné zařízení do kterého bych mělů jít? Registrující lékařce bych se radši vyhl protože má fronty a je mi nepříjemná. Děkuji za info.

Nejlepší odpověď
Drap

Navštiv lékaře a po konzultaci třeba nějakého terapeuta., který ti dokáže svaly napravit.

Další odpovědi
elkon

To je jednoduché, navštiv ortopedii. Doporučení nepotřebuješ (pouze kartičku pojišťovny). A už jsi to měl udělat dříve.

Kepler

Obvaz asi nepomůže, zřejmě jde o následky nedokrvení svalu, které časem odezní. Nejsem ale lékař, takže doporučuju jeho návštěvu. Na které oddělení nevím. Podobný problém je diskutován zde: https://www.u­lekare.cz/vyh­ledavani-u-lekare?search=ne­dokrven%C3%AD+­svalu