Avatar uživatele
anonym

Jak uvolnit zaraženou rýmu?

Co mám udělat,aby se mi konečně uvolnila zaražená rýma z nosu?Rýmu i kašel mám zhruba týden,ale než aby se to lepšilo,spíš se to horší.Nemůžu se pořádně nadechnout,ani se vysmrkat.Zkoušela jsem napařování,horký nápoj coldrex,kapky hedelix,zázvorový čaj,česnečku,horkou sprchu,bylinky a už fakt nevím co…poradíte mi někdo něco dostupného,jak uvolnit tu otravnou rýmu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, Pájo, Redog před 4542 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

vypláchnout nos slanou vodou (MOŘSKÁ sůl) nebo se NAUČIT plavat, jet k moři, potopit se a natáhnout mořskou vodu do nosu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

  • nosní kapky používejte výhradně jeden týden, poté léčbu jimi přerušte (o vhodnosti jejich delšího používání se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem);
  • vyzkoušejte přírodní přípravky (Nosní oleje, Nosní gely), včetně minerálních a mořských vod (Vincentka nosní sprej), u kterých je jedno, jestli je používáte pět nebo deset dní;
  • vhodná by u Vás byla i návštěva alergologa, Vaše rýma může být alergická a vhodnou léčbou by se vše mohlo upravit;
  • vyzkoušejte pro uvolnění nosu krátkodobě čichací (mentolové) tyčinky, s výběrem vám pomohou v lékárně;
  • vyzkoušejte inhalovat (uvaříte si vodu v hrnci, přidáte sůl nebo pár kapek éterického oleje, vklouznete s hlavou pod ručník a inhalujete – pokoušíte se nadechovat střídavě ústy a nosem);
  • vyzkoušejte i jiné prohřívací techniky: přikládejte si horké dlaně na lícní kosti v blízkosti nosu, uvolnit nos může pomoci ponoření rukou do horké vody (párkrát umyjte nádobí), vyplachujte si ústa horkou vodou nebo čajem předtím, než čaj polknete
  • běžte do sauny
  • vyzkoušejte homeopatické přípravky (k dostání v lékárně)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Chce to inhalovat , buď heřmánek nebo horkou vodu s alpou nebo mentolem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

Ten výplach slanou vodou je supr věc, ale můžu doporučit, jít do lékárny a koupit si ji ve spreji – příjemnější aplikace atd.. :o) Už si nepamatuji, jak se produkt jmenuje, ale oni Vám určitě poradí.. :o)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek