Jak uvolnit zaraženou rýmu?

Co mám udělat,aby se mi konečně uvolnila zaražená rýma z nosu?Rýmu i kašel mám zhruba týden,ale než aby se to lepšilo,spíš se to horší.Nemůžu se pořádně nadechnout,ani se vysmrkat.Zkoušela jsem napařování,horký nápoj coldrex,kapky hedelix,zázvorový čaj,česnečku,horkou sprchu,bylinky a už fakt nevím co…poradíte mi někdo něco dostupného,jak uvolnit tu otravnou rýmu?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

vypláchnout nos slanou vodou (MOŘSKÁ sůl) nebo se NAUČIT plavat, jet k moři, potopit se a natáhnout mořskou vodu do nosu 🙂

Další odpovědi
Pájo

  • nosní kapky používejte výhradně jeden týden, poté léčbu jimi přerušte (o vhodnosti jejich delšího používání se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem);
  • vyzkoušejte přírodní přípravky (Nosní oleje, Nosní gely), včetně minerálních a mořských vod (Vincentka nosní sprej), u kterých je jedno, jestli je používáte pět nebo deset dní;
  • vhodná by u Vás byla i návštěva alergologa, Vaše rýma může být alergická a vhodnou léčbou by se vše mohlo upravit;
  • vyzkoušejte pro uvolnění nosu krátkodobě čichací (mentolové) tyčinky, s výběrem vám pomohou v lékárně;
  • vyzkoušejte inhalovat (uvaříte si vodu v hrnci, přidáte sůl nebo pár kapek éterického oleje, vklouznete s hlavou pod ručník a inhalujete – pokoušíte se nadechovat střídavě ústy a nosem);
  • vyzkoušejte i jiné prohřívací techniky: přikládejte si horké dlaně na lícní kosti v blízkosti nosu, uvolnit nos může pomoci ponoření rukou do horké vody (párkrát umyjte nádobí), vyplachujte si ústa horkou vodou nebo čajem předtím, než čaj polknete
  • běžte do sauny
  • vyzkoušejte homeopatické přípravky (k dostání v lékárně)

hanulka11

Chce to inhalovat , buď heřmánek nebo horkou vodu s alpou nebo mentolem

Valky

Ten výplach slanou vodou je supr věc, ale můžu doporučit, jít do lékárny a koupit si ji ve spreji – příjemnější aplikace atd.. :o) Už si nepamatuji, jak se produkt jmenuje, ale oni Vám určitě poradí.. :o)