Monie

Mám ucpanou hlavu z rýmy. Vím že trvá cca 7 dní než se vyléčí, nevíte ale někdo, jak se zbavit celodenní bolesti hlavy?

Máma snědla menší misku zelí, a prý je v tom tolik vitamínu, že druhý den jí bylo mnohem lépe. Určitě existuje i více způsobů než se snažit brát prášky proti bolesti. A jelikož se musím učit tak bych opravdu přivítala nějakou úlevu.

Nejlepší odpověď
Drap

Vitamíny jsou dobré, ale pkamžitě asi neuleví. Na zaraženou rýmu bych doporučoval inhalace. Stačí obyčejná pára, nebo lépe je přidat nějaké bylinky. Mapř, šalvěj, heřmánek…

Další odpovědi
Nikkol

Hlavně hodně pít. K inhalování je dobrá vincentka ( nebo ji taky pít). A pokud jsou ucpané dutiny, tak nahřát , např.infralampou a pak hooodně smrkat. To s tím kysaným zelím je pravda, taky pomáhá čerstvý zázvor , ale není to okamžitá úleva.

anonym

mne pomaha akupresura.
hankom prstu hladajte tlakom citlive miesto na hlave (hladajte od korena nosu cez celo smerom hore a potom do strany, tak, kde maju muzi kuty).
to potom skuste kruzivymi pohybmi hankom asi minutu masirovat, je nutne dost silne tlacit.
pripadne po chvili zopakovat.
uvolni i dutiny, bolest povoli.

BANAN93

já mám občas nastydlé dutiny… tak si vždy napustim horkou vod do vany a lehnu si tam tak, že mi kouká jen nos a pusa a takhl si tam ležim třeba 10min, pak se ještě inhaluje… svařený heřmánek – hrnec se postaví dáte nad něj hlavu a zakrejete společně osuškou

V.

Kdysi mi někdo poradil šňupat usušený vnitřek kaštanu – rozdrtit a přsít , aby byl prášek hodně jemný. Pálí to jako čert, ale pomohlo to na ucpané dutiny.