MandiceL

Jak „uvolnit“ psa?

Dobrý den…naše štěně už se dostalo do fáze kdy má své „potřeby“. Když jdu ke své sestře, která má fenu, hned se jí snaží obskočit a ona ho už několikrát malém pokousala, protože nechce. Jak toto u psů řešíte? Nechci ho dát kastrovat, mám strach. Četla jsem, že se povaha psů pak mění.
Za všechny konstruktivní rady moc děkuji

Nejlepší odpověď
led

Psy sú prirodzení, buď chcú, alebo nechcú a dajú to patrične najavo… Ak fena „chce“, psovi neublíži, len mu nežným hryzením vysvetľuje svoj zámer. Sledujte správanie svojho psa, jeho reakcie, pohyb uší, úsmev/alebo cerenie zubov, počúvajte hlas, vrčanie, pretože aj tu objavíte rôzne odtiene zvukov a chvenia tela, srsti čo je pre psov prirodzený spôsob komunikácie. Berte to jednoducho tak, že aj pes je len človek.

Další odpovědi
terry

Oni si to psi mezi sebou vyříkají.
Ona ho bude vrčením, neježením atd varovat, popř. se po něm ožene. Myslím, že ho hodně nepokouše. aspoň o takovém případu nevím.
Pes to pochopí a stáhne se.

Drap

Ano, kastrace může dost podstatně změnit. Osobně to řeším tak, že se do psů neplet. Oni si to vyřeší sami. Pouze v případě, že fena hárá, držím odděleně. Nemusí jít vůbec o poskákání, ale vyjadřuje tak svoji dominanci. Stává se to velmi často.

zjentek

„Uvolnit“ psa? A tak to nenapíšu, to by mně zase smazali!