Monyszek

Jak pomoct štěnátku od zácpy?

Už druhý den se naše štěně nemůže pořádně vykakat. Vždycky už to má na krajíčku, sotva chodí, zkouší to, ale nevykaká se. Občas z něj trochu hovínka vypadne, jinak nic..

Nejlepší odpověď
beer

Běžným řešením je přidání rostlinného oleje do žrádla a zamíchat tak, aby si toho zvíře nevšimlo. Pokud má rádo rybičky v oleji, šup mu je, čím více oleje, tím lépe.
Více ve zdroji, ale než homeopatickou léčbu, v případě potřeby určitě raději k veterináři !!
Vet.praxe

Zdroj: http://www.muj-pes.cz/zdravi-a-nemoci/zacpa-800.html

Další odpovědi
anonym

Druhý den takových potíží je u štěněte docela hraniční termín!
Kromě doporučené rady (rozšířím jen o doporučení tresčích jater v oleji- to ještě žádný pes nebo kočka neodmítli) můžete ještě aplikovat per orálně odvar
ze lněného semínka, kysané zelí, špenát, ale chápu, že není něco z toho vždy
po ruce.
Osobně si myslím, že pokud štěně se vyprazdňuje jen částečně, může být problém s neprůchodností . Budete asi muset přistoupit k „mechanickému“ zprůchodnění konečníku a nejbližší části střeva. Nevím jak je štěně velké, ale použijte prst
nebo vatovou tyčinku potřené vazelínou, olejem nebo prostě máslem, sádlem atd.
a zkuste uvolnit konečník a okolí svěrače. Buďto se vám podaří odstranit „špunt“ nebo takovou stimulací uvedete k akci to co má fungovat. Podpořte funkci peristaltiky masáží bříška a okolí konečníku zevně a samozřejmě aplikujte projímací prostředky. V každém případě aplikujte olejové klyzma nebo solný roztok. Vydatný pohyb při venčení také napomůže celkové situaci. Při delší době, po které se nemůže pes nebo štěně vyprázdnit, může dojít k vstřebávání škodlivých látech ze střev a může hrozit otrava nebo zánět pobřišnice, výhřezu konečníku ap.
V každém případě si zjistěte ordinační dobu nejbližšího veterináře a pokud se štěně nevyprázdní do 2–3hod. od doby kdy toto píšu, raději se štěnětem k vetovi zajeďte.
Takové potíže nevznikají z 90% náhodou, takže zpytujte svědomí, čím štěně krmíte nebo co kde třeba během vaší nepozornosti sežralo!!!
Přeji hodně štěstí (štěněti) a dejte vědět! Mohlo by se zdát, že jde jen o h…, ale je to (zvláště u štěněte) docela závažný problém!

Jsemtady

Jako u lidi, dej mu polivku. Nebo gulasek, pripadne hrachovou kasi. S masem samo, aby to jedlo.