bolak

Jak uklidnit skákající pračku?

Máme pračku která skáče, když pere. Je pěkně v rohu, volně stojící, takže při práci sebou i mlátí o stěny, ale i když bysme ji před každým praním posouvali dál od zdí, tak stejně bude skákat s dělat hluk od podlahy, existuje nějakej způsob jak ji zklidnit, nebo je to prostě jenom zboží pomlčka šmejd a nedá se s tím nic dělat?

Nejlepší odpověď
mosoj

Předpokládám že ti neskáče při praní ale při odstřeďování .
Má špatný algoritmus náběhu odstřeďování, prádlo se nedokáže rovnoměrně rozložit v bubnu ( také záleží na skladbě prádla).
Pokud nepomůže guma tak máš smůlu.
http://www.mo­jenakupy.cz/tlu­mic-vibraci-automaticke-pracky-guma-4ks~z3588005.html

Ještě se dělá celý silný gumový obdélník pod celou pračku.

Další odpovědi
klob1

co to je za pračku?může být vyběhaná ,pokud to nedělala i jako nová..ložiska,pru­žiny,tlumiče nebo volné závaží…to vše levně,kvalitně,spo­lehlivě opravitelné,tedy ne u každého..opra­váře..
jinak jestli,ale to už jsou dávné časy,Tatramatky rodeo ,tak byly dospodu železa..ale bylo to príma povozeníčko a ženské s dětmi?jako když jezdí na koni.
Dokonce jedna zákaznice dělala i věci,které se na ní nemají..ehm..takže praskl vrch..,ale ne už na Tatramatce, na nové prajdě..

Drap

Může to být tím, že nestojí naprosto rovně, důležité je také vyvážení bubnu. A samozřejmě některé typy to dělají více a některé méně.

Hlada

Je divné, že to dělala od počátku. Jsou odstraněné všechny transportní vzpěry? Neperete vzhledem k obsahu malé množství prádla? Nastavení nožiček je nutné. To se už probíralo.

Araxis

my jsme dávali pod pračku tenisáky,ty už tam zustaly natrvalo.Fungovalo to,zvlášt u starých praček.Nejsme jediní-okolí je taky spokojené.

honza19hk

pračka má gumové šroubovací nohy,tak ji sešteluj podle vodováhy do roviny a pod nožičky mázni trochu mamuta.pak už skákat nebude.Taky jsem to udělal,sedí jak přibitá..

Robert Láska

Dobrý den, po vlastní zkušenosti vám mohu doporučit vyzkoušet zapustit pračku do podlahy. Nelze však použít u praček s bočním plněním, možné pokusy o přestavbu původní konstrukce pračky nedoporučuji. Drobný zásah do mechanické části, bude rovněž nutný u praček s horním vyklápěním. Postačí vám sada ocelových pružin, použité hydraulické brzdy a betonové nohy s nastavitelnou hlavou.

bolak

klob1: no, já se na tom ale vozit nechci :)

A ona už to dělala od začátku, jenže nechtěl jsem to kvůli to mu reklamovat, protože se zavřeli dveře a bylo ticho, jenomže teď nad to plánujeme udělat takovou polici, jenomže ona fakt skáče tolik, a navíc ještě odskakuje že by to dřevo rozmlátila jak zezhora tak ze stran. A vyhazovat se mě ji kvůli tomu nechce.

mosoj: Nejen při odstřeďování, ale opravdu i při praní..nebo máchání, nebo co to dělá, sice o trochu míň, ale skáče taky, resp. poskakuje a kýve se na všechny strany.

mosoj

Vyměň tlumiče , ale nechápu jak může skákat při praní.
No tak ty nožičky to mně ani nenapadlo , že by jsi to přehlédl !!!!!
Opravdu ?

gagaga

sestelujte u ni nozicky …
jako když se vam kyve stul, tak ho v beznych a normálních rodinách vsichni podlozi – tu kratsi nozicku pivnim tackem, tak to udelejte u te pracky

bolak

já se podívám jestli to vůbec nějaký nožičky má, já se doma moc neohýbám, boty nám váže sluha Johan..