kurec

Jak udržet mléko co nejdéle k jídlu i po otevření?

mléko se kupuje nejméně v 1litru a ja ho chci použít jenom k zalití lupinku ke snídani tak jak to udělat aby se nezkazilo?

Odpovědi
nyjono

Ke koupi jsou i půllitrová balení.
Obal uzavřít a uchovávat v chladu. Vydrží i 10 dní.
Co řešíš? To přece vědí i děti na ZŠ.

elkon

Kupuji mléko Tatra, se šroubovacím uzávěrem (modrý obal tetrapack, červený uzávěr). Mléko pak vydrží v lednici několik dní.

Hufnágl

Zbytek dej do lednice… na krabici nebo lahvi je doporučená doba spotřeby.

Dochy

Po otevření zpravidla vydrží pár dní. Problémy jsou znát na vůni i chuti. Víc udělat nelze. 10 dní by byl u otevřeného mléka extrém, tomu moc nevěřím. Ale tak ty 4 dny by vydržet mohlo. Zmrazit mléko je blbost, mění to jeho vlastnosti. Převařovat furt dokola také nejde. Podle mně opravdu jen lednice a do pár dní spotřebovat nebo vylít.

iceT

Mám dojem, že trvanlivé mléko vydrží i několik dní, alespoň mě vydrželo déle. Musíš vyzkoušet.

da ny

Mléko i „čerstvé“ běžně k dostání v 1/2 litrovém balení, krabičky..
1/4 litrová u nás zmizela, jsou jen ochucená, sladká. Zřejmě je obchody neobjednávají. Vyrábějí se, v nemocnicách jsou ke svačiunám.
https://www.ta­tramleko.cz/pro­dukty/kravik

Mléko, pokud je kvalitní a čerstvé je třeba do 3 dnů spotřebovat nebo z něj udělat tvaroh.

Trvanlivá také „mléka“ 1 l, se šroubovacím víčkem vydrží v lednici 3 – 4 týdny, ale… ;)
Pokud potřebuji mléko na kaši, při pečení, vaření apod. mívám po ruce i mléko sušené.