Lgee

Jak to, že na Faerských ostrovech není ani jeden člověk mrtvý?

Napřiklad mi máme 170 tis. Připadů a zbytek je nemocný pár dnů úmrtnost je zhruba 2% na faerských ostrovech onemocnělo už 480 lidí a skoro všichni jsou vylečení přesto neni ani jeden mrtvý jak je to možné? Podobně je to se Monakem kde je jen 0.1% umrtnost.

Nejlepší odpověď
da ny

Údajně za to může předvídavost veterináře:
https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/korona­virus-nakaza-faerske-ostrovy-pandemie-dansko-veterinar-vedec-veterinarni-laborator-covid-19-te.A200408_170­941_zahranicni_dtt
Vaše otázka je ZAVÁDĚJÍCÍ a nešťastně položená. Na zmíněných ostrovech lidé také umírají, nikdo nežije věčně.
U nás není prokázáno, kolik lidí zemřelo „na“ Covid 19, ale s tímto koronavirem.
Uvědomte si, že v ČR umírá standardně denně kolem 300 osob (v době kdy ještě nebyla žádná pandemie).
Jsou určítá roční období kdy je vyšší úmrtnost (léto, zima). VLDN (zdravotní lůžka), jsme měli některý měsíc 3 úmrtí v měsíci, jindy 3 – 5 týdně. V závislosti
na zdravotním stavu pacientů. S každým podzimem a kolem Vánoc počty stoupaly.
https://data.gov­.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/zdr­avotn%C3%AD-p%C5%99%C3%AD­%C4%8Diny-%C3%BAmrt%C3%AD-v-%C4%8Dr-mezi-lety-2009-a%C5%BE-2018
https://www.czso­.cz/csu/czso/o­bypz_cr

Další odpovědi
Pepa25

To nic není, Gibraltar má přes 600 případů a nereportuje ani jedno úmrtí … Podle mě je to tím, že řádově jen stovky případů vykazují izolované malé země, kde ty jednotlivé importované případy stihy odchytit než jim nakazily rizikové skupiny obyvatel. Pokud to tyto mikrostáty nestihly nebo neměly možnost, pak naopak vykazují největší úmrtnosti na počet obyvatel (San Mario, Andorra, Ostrov Man …)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.