Kelt

Jak to, že jedni mohou být potrestáni a druzí ne?

Celou dobu se mluví o tom, že začne sčítání lidu a kdo nedodá údaje, zaplatí pokutu 10 000 Kč. Ale to, že se nedá dostat dneska do systému několik hodin a že je systém dočasně nedostupný, tak za to nebude nikdo potrestaný. Správně by ten, kdo se snaží přihlásit a nemůže se do systému přihlásit, by měl uvést své údaje a měl by dostat odškodné. To by se hned systém opravil. Doufám, že ta dočasná nedostupnost nebude trvat jako dočasný pobyt Sovětských vojsk na našem území.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jedinec nemá šanci proti instituci, zejména proti státní instituci. To zde bylo, je a bude.

Další odpovědi
Drap

Nechápu, proč já bych měl ze svých daní, platit tobě nějaké odškodné, když je chyba v systému. Úředník to zaplatit nemůže, ten by to i při pěkných platech do smrti nezaplatil. Taková chyba se může stát. Systém doposud nemohl být odzkoušen. Je přece lidské chybovat, tak věřme, že to brzy půjde.

annas

Ráno 27/3 jsem slyšela v ČRo informaci, že server je zahlcený, že se pracuje na opravě.

Ale vidím, že se ještě nic nestalo.

Máte přece ještě čas do 9/4. Jinak pro ty, kdo se nesečtou on-line budou chodit komisaři s tradičními papírovými formuláři a tyto ovečky se budou sčítat od 17. 4. do 11. 5. "

"Jak se v Kocourkově nesečíst ani v roce 2021? "

https://dfens-cz.com/jak-se-v-kocourkove-nesecist-ani-v-roce-2021/

--
Chybu zavinil „výrobce“, podle smlouvy dostane velkou pokutu. Ale kvůli poruše ČSÚ prodloužil termín.

led

Celú dobu, čo sa hovorí o sčítaní, o možnosti použiť elektronické sčítanie, o asistencii pri sčítavaní (ak niekto nemá možnosť elektronicky), o chodení sčítavacích „komisároch“ v čase po uzavretí ščítavacej stránky, hovorí sa aj o pokute za prípadnú neučasť pri sčítavaní
Po celú dobu od začiatku sčítavania až doteraz bola možnosť bez problémov si cez internet urobiť tých pár klikov. bola to otázka 4 minút.
Ale ako vieme, mnohí z nás si „úradničinu“ nechávame na poslednú chvíľu, čakáme až do poslednej sekundy a potom sme prekvapení že tá obyčajná technika nestíha. To predsa nie je možné!
Ale videli ste niekedy ako to vyzerá, keď v čase špičky sa odkloní doprava z diaľnice cez obecnú cestu 3.triedy. Vzniknú zácpy, zdržovanie a nervy, stúpa tlak šoférom. A toto isté sa stáva ak sa niekoľko miliónov užívateľov internetu naraz vrhne na rovnakú web stránku a idú sa sčítavať. Jednoducho trasa sa upchá a stane nepriechodná.
Potrestaní, minimálne stúpnutým tlakom, ste preto, že ste si nechali všetko na poslednú chvíľu, napriek dostatočnému času.
Odškodné by mali asi zaplatiť tí, čo si všetko nechávali až na poslednú chvíľu, napriek tomu, že čas a podmienky na sčítanie mali dosť dlho.
Tá pokuta sa môže realizovať najskôr až po ukončení sčítavania a základnom spracovaní dát. Najskôr na budúci rok. kompletné spracovanie snáď v roku 2024.
Tak a teraz sa na mňa hnevajte.

Pre zaujímavosť: dočasný pobyt Sovietskych vojsk na našom území nebol z dôvodu zacpatých ciest pri odchode domov. Vtedy naopak, odchádzali pomerne rýchlo, aj keď nie až tak rýchlo, ako keď prichádzali.

Kepler

Chybička se vloudil, to se stává. Času je ještě dost, tak to na sčítání snad nebude mít zásadnější vliv. Pokud by ale ten průšvih moc dlouho, nezbylo by než posunout termíny.

Speed77

Potrestán asi bude šéf ČSÚ. Jsou to technické problémy a taky neschopnost a zastaralost IT ve státní správě.
Pokuta za nedodání údajů není jen tak za jeden den, sčítání trvá delší dobu a kdo se nezúčastní online, má možnost se pak v půlce dubna účastnit papírové sčítání. Navíc je to celkově složitější než jak to píšeš.
Teď to bude změněno, posunuto atd., kvůli chybám ČSÚ a státu. Ale proč bys měl dostat „odškodné“ nechápu. Není v tom logika. Potrestání těch, kteří to mají na starost, náprava a omluva je ovšem na místě. Ale vážně nevím, jak si to představuješ s nějakým odškodným… 😂
Je to vždy o moci. Lid a běžní občané nemají moc. Moc má stát,.. vláda, instituce, úředníci. A kdo má moc, ten určuje, co a jak.

zjentek

Špatně. Každý, kdo se doposud snažil a po celou dobu nečinnosti systému ještě bude snažit o vyplnění dotazníku, by si měl do systému uložit nějaký screeny obrazu jako důkaz a dále dotazník neřešit – prostě neodeslat/neo­devzdat a to BEZTRESTNĚ. No co, snaha byla, ne? Z toho člověka musí každý průměrný právník vysekat!

Pepa25

To chce klid a nohy v teple. Já zase nechápu, když jidé slyší jen půl informace: to o pokutě ano, ale neméně důlěžitou část o trvání sčítání ne …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Kelt, klasický zjednodušený pohľad detail bez videnia toho okolo. Ako keď sa pozeráte obraz zblízka, vidíte detaily, ale nevidíte rám a priestor v ktorom je obraz umiestnený a hodnotíte ho podľa detailu, nie podľa celkového pocitu. Odstúpte a pozrite si celok.

Kelt

Před deseti lety jsem měl vyplněný dotazník velmi rychle. Bylo to bez problémů. Počet obyvatel nebyl výrazně nižší než nyní a internet byl určitě pomalejší. Ano led, mohu se zaměřovat na celek a vědět podle marxleninské dialektiky, že všechno souvisí se vším, ale toto měla být nejdůležitější akce roku . Lidé by chtěli, ale nemohou.

Mc Merkurion

@Kelt: jenže před deseti lety nebylo online prvořadé, ale jen pro toho, kdo chtěl … teď je online, a jen pro ten zbytek papírově takže rozdíl je jednoznačný !!!

led

Inak, u tohto "Po celú dobu od začiatku sčítavania až doteraz bola možnosť bez problémov " prepáčte za časové nedorozumenie, myslela som že aj vaše sčítanie už beží aspoň tak dlho ako na Slovensku.

zjentek

„Polibte mi… Chtěl jsem, ale nešlo to, tečka!“

led

Zjentek, ešte bude „ľudské“ sčítavanie budú vraj chodiť po bytoch, ako kedysi. Vráti sa minulosť.