dispik

Jak to vyřešit rychle a v klidu

Dobrý den, mám otázku. S bývalým přítelem máme měsíční holčičku, před koncem těhotenství jsme se rozešli. Je zapsán v rodném listě. Máme spolu dobrý vztah, vídá malou kdy chce a tak.. Takž jsem o soudu ani nepřemýšlela. Ale když jsem si šla na sociálku žádat o příspěvek na bydlení, tak mi úřednice sdělila, že jetřeba papír od soudu, že je dcera v mé péči a otec s námi nežije, Chci se tedy zeptat je možné sepsat v klidu nějakou dohodu s otcem malé, jak jsme se v klidu dohodli a předložit jí u soudu? Nebo se opravdu musíme soudit? Chceme to vyřešit co nejrychleji a nejjednodušeji. žádost k soudu už máme podanou, soud je 18.1.2011. Díky za odpověď.
Doplňuji:
Tak to bych udělala nejdradši, tohle čestné prohlášení, ale na úřednice po mě chtěla vyloženě kopii o žádosti u soudu na úpravu výživy a výchovy… Bohužel.. Jsem z toho na palici, fakt

Nejlepší odpověď
kropitko

Stačí čestné prohlášení, že s otcem dcery nežijete ve společné domácnosti.
Doplňuji:
A váš bývalý přítel má stejné trvalé bydliště jako vy?? Pokud ne, tak je to úplně bezpředmětné,,pro­tože u žádosti o příspěvek na bydlení nehraje roli to, kdo s vámi žije ve společné domácnosti, ale to, kdo je tam trvale hlášen,,,

kropitko

tak jsem ještě koukala na info na netu, nikde jsem to nenašla,,tak to asi bude, tak jak píšete, ale hlava mi to nebere. Možná jste měla říct, že vám nic neplatí, pak by možná stačilo to čestné prohlášení. Nevím, nevím,,přece nemohou nutit lidi aby se soudili,,??I když dnes je možné asi vše.
No každopádně, pokud na tom bude paní trvat, tak vám nic jiného nezbude. Budete muset podat Návrh k soudu na úpravu styku k nezletilému a určení výživného. To ale bude chvíli trvat, než soud proběhne,,takže ty peníze od státu jen tak nedostanete,,no to je pěkná kovbojka,,:-(

dispik

Já už jsem si to podala a máme 18. 1.2011 soud, takže jim to ani netrvalo… A nechce se mi tam ..

dispik

Ale na sociálce mi vyloženě řekla, že potřebuje kopii podání žádosti u soudu na svěření dítěte do péče.

kropitko

Tomu vážně nerozumím. Prostě musí stačit čestné prohlášení. Ještě bych ustoupila tedy v tom, že bych sepsala prohlášení a nechala si ověřit podpis. Doopravdy nevidím důvod k tomu, aby se podával návrh na úpravu. Pokusím se ještě něco vyhledat na netu, něco o co byste mohla svoje tvrzení(až tam zase půjdete) opřít,,,

dispik

No chtějí to taky hlavně proto, aby mu soud přiklpl nějaké výživné a oni mi to mohli započítat do příjmů. A od té končné ástky a s jeho výživným, s bude pak odvíjet výše výživného… Tak asi proto, to potřebují..

kropitko

Tak je možné, že je to něco nového. Já když jsem cca před dvěma roky žádala o dávky, tak mi řekli, že pokud nejsme manželé a nežijeme ve společné domácnosti, že ho nemusím uvádět, že stačí čestné prohlášení,,ale věděla jsem, že se budeme do pár měsíců brát,,tak jsem to dál neřešila. Ale i tak k soudu nemusíte, stačí napsat dohodu mezi sebou a nechat si pro jistotu ověřit podpisy,,a je to,,,

dispik

nevim no, nechce se mi tam, ale už slyšim tu ženskou na úřadě :) řekla mi to hned, že musim k soudu…

dispik

A trvalé bydliště má jinde…ale spíš jde o to výživné…