Kelt

Jak to udělat, když se rozhodnu, že budu žít někde v přírodě?

Tedy teoreticky. Jsem pohodlný člověk a mám rád střechu a postel. Ale dejme tomu, že se někdo rozhodne, že se chce ztratit a žít třeba 10 let v přírodě, mimo své bydliště. To musím někde nahlásit, že tam nebudu bydlet třeba 10 let a když budu chtít žít třeba v Amazonském pralese v Brazílii, musím se domluvit nějak s místními? Jak je to? Je to nějaké složité papírování, vyřizování, nebo ne?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kazatel

Hlavně se musíš domluvit u nás, abys jak se vrátíš neměl obří dluhy.

V pralese si pak můžeš žít v souladu s jejich podmínkami.

Další odpovědi
Filip84

Ne, není.

Trvalý pobyt zrušíš tím, že nahlásíš (nejlépe písemně) kterékoli matrice, že chceš zrušit trvalý pobyt. Pak odevzdáš občanský průkaz, no a pokud občanský průkaz chceš, zažádáš si o nový, kde nebude adresa trvalého pobytu uvedena. Až tak je to jednoduché. Jenom, chtěl-li bys opustit tento stát, je lepší si dopředu vyřídit cestovní pas(y), jde to i potom, ale je to jednodušší.

Vlastnické právo zavazuje, takže buďto ti musí opečovat barák a spol. rodina, nebo za to někomu musíš zaplatit, pokud to teda nechceš nechat vandrákům a smažkám napospas.

Jednotky lidí žije v nějakém srubu, třeba v lese na Šumavě, takových vždycky pár bylo a vždycky jich asi pár bude. Jak je to někde v Brazílii, to už bys se musel zkontaktovat s brazilskou ambasádou. Obecně vzato každá půda někomu patří a jeho souhlas potřebuješ. Ale jestli budeš někde uprostřed deštného pralesa? Buď, stejně to tam dlouho nevydržíš, pochybuju, že by to někoho mordovalo.

led

V prvom rade v prípade, ak sa chcete začleniť do prírody, musíte prestať myslieť na úspechy civilizácie. Pokiaľ chcete ďalej využívať civilizačné výdobytky a súčasne žiť mimo civilizácie, ťažko pochopíte princípy prírodného života „Indiánov“ ďaleko od civilizácie kdesi pri prameni Amazonky. Hneď vaša prvá veta tejto otázky vás diskvalifikuje z takéhoto života. Radšej si pekne sadnite do lenošky, zapáľte si fajku a zahĺbte sa do príbehov „Bieleho Indiána“ Alberta Vojtech Friča. Predtým navštívte Náprstkové muzeum v Prahe a zahľadte sa do tváre „dlhého Alberta“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alberto_Voj­t%C4%9Bch_Fri%C4%8D a jeho priateľa Červíčka Čerwuiše Piošáda Mendozi https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cerwu­i%C5%A1

Drap

V prvé řadě si musíš najít vhodné místo, koupit nebo dlouhodobě pronajmout příslušné pozemky. S nad v žádné zemi neni možné žít na pozemku, který mi nijak nepatří.

Lotr2008

Taky jsem o tom přemýšlel, měl bych tam klid, ale už by to asi moje zdraví neutáhlo.

Dominik§

Taky bych chtěl žít někde mimo město v přírodě neřešit peníze a tak dál žít život jaký je tak Jako zvíře

Kelt

led: To si vůbec neodporuje. Získání informací a uplatnění jsou dvě různé věci. Já si mohu přečíst, co potřebuji k cestě na Mars, ale budu sedět doma a číst. Jinak nekouřím. Ale pokud nemáte zkušenosti, tak váš příspěvek není pro mne použitelný a nebudu ho hodnotit.

led

Poznám sa s mnohými „vysťahovalcami za šťastím“. S mnohými som sa zoznámila na svojich cestách/necestách po svete, takže skúsenosti mám. ale… Ich osobné skúsenosti a zážitky, niektoré úsmevné, niektoré kruté, plné beznádeje, sú veľakrát bez úprav nezverejniteľné a nepovažujem za adekvátne ich prispôsobovať v zmysle dnes presadzovaných zvyklostí.
Aj keď, jeden tragický z Ázie som po úpravách vzhľadom na skrytie identity napísala ako príbeh chlapca, ktorý odišiel do sveta za slávou a skončil šlapaním chodníka.

led

Takže vaša otázka je čisto teoretická?
Zjavne symbolický pojem „sadnite do lenošky, zapáľte si fajku a …“ v preklade do bežnej reči „urobte si pohodlie a čítajte…“ je pre vás neznámy