bohin

Jak to udělat? Do matematiky?

Abych když doplním do čtverce 3×3 po sobě jdoucí čísla.. tak v každém řádku, sloupci i do kříže má bžt součet 2013.Jak to udělat? dochází mi nápady a nemůžu na to přijít:/
magickej čtverec bo něco takovýho :/ díky za každou radu a vysvětlení :) a řešení :D jste moc hodní, děkuji:)
Doplňuji:
Kdo mi poradí? My jsme se neučili rovnice o 9 neznámýh.. jen o jedné neznámé, hm.. :_( Budu rád za každou pomoc! 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/600842/Vys­trizek.JPG

Další odpovědi
bolak

Podle mě je to blbost. Jediný tři po sobě jednoucí čísla který dávaj 2013 jsou 670,671 a 672. Ty když narveš do všech tří řádků, tak v každém řádku budeš mít součet 2013 a stejně tak v obou diagonálách, ale nikdy ne ve sloupcích. Pokud máš tři linerání rovnice o jedný naznámý x, tak x nikdy nemlže mít 3 různý hodnoty.
Doplňuji:
No jo, jestli zpřeházený tak to je jasný. mrkni na mosoje

Fyzik

co třeba soustava o devíti neznámých? ve vašem zadání jsou nejasnosti, ale když si sestrojíte matici a vyřešíte to gaussovou eliminační metodou, dostanete výsledek. Součty v řádku znamenají tři rovnice, součty ve sloupci další tři, součty v diagonálách dvě rovnice a poslední bude patrně rovnice vyjadřující následnost čísel. A máme 9 rovnic, řešení je jen jedno!