Kelt

Jak to udělat, aby auto na setrvačník dojelo co nejdále?

Vnuk dostal sanitku na setrvačník a tak jsem to zkoušel, jak daleko to dojede. Tedy v principu jde o to, roztočit setrvačník co nejvíce. Při prvním rozjezdu se setrvačník roztáčí z klidu do určitých otáček, další rozjezd ještě prodlouží dobu otáčení setrvačníku. Zkoušel jsem, zda to přejede chodbu asi 4m, ale nedojel. Jak z toho dostat maximum? Kolik rozjezdů? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Zvětšením setrvačníku, změnou převodů, úsporou energie v uložení rotačních částí (ložiska, mazání…)

Mc Merkurion

… pustit z kopce …

Dochy

Tolik abys setrvačník dostal na co nejvyšší otáčky. Ale ty hračky mají i mechanický limit. Čím rychleji se točí tím vyšší jsou ztráty a Tvá ruka má také omezenou rychlost a výdrž, takže provést víc než 2–3 tahy myslím nemá smysl.