Anonymní čl

Jak to je se zpáteční jízdenkou ČD zakoupenou online?

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jak to je s jízdenkou zakoupenou online od ČD, když cestu tam pojedu tím vlakem na který je objednaná jízdenka a zpět bych na konkretní objednaný vlak nestihl. Můžu jet jakýmkoliv jíným?

Děkuji

Odpovědi
Bobek 2

České dráhy k 15. prosinci 2019 tzv. zpáteční jízdenky zrušily. Tj. pokud si někdo koupí u ČD podle jejich tarifu zároveň jízdenku pro jízdu tam i jízdenku pro jízdu zpět, pak jde o dvě samostatné jízdenky (i kdyby byly vytištěné na stejném papíře) a tedy se platnost každé z nich posuzuje samostatně. Podmínky pro použití každé z nich jsou dané tím, jestli ta jízdenka je vázaná na konkrétní spoj, nebo ne.

Pokud jde o tzv. „vázanou jízdenku“, v případě ujetí přípoje nebo zpoždění předepsaného vlaku o 30 a více minut lze použít jiný spoj ČD (bez doplatku). Jinak lze vlak změnit za podmínky, že bude doplacena cena do výše, kterou by měla jízdenka nevázaná na konkrétní vlak. Doplatek při použití jiného vlaku ČD lze zakoupit dopředu u pokladní přepážky nebo přímo v použitém vlaku u průvodčího (při nástupu ve stanici s otevřenou pokladnou je při doplatku u průvodčího nutno zaplatit navíc manipulační přirážku).

https://www.cd­.cz/typy-jizdenek/vnitros­tatni-jizdenky/-31974/

anonym

Můžeš jet kterýmkoliv vlakem ten den po objednané trase. Nejsou to místenky, ani se nejedná o rezervace na konkrétní spoj.