Lgee

Jak to je s rušenim webovych stranek?

Kdyz policie dostane soudni prikaz pozada provozovatele aby web vypnul, nebo to muze udelat policie sama bez toho aby museli kontaktovat firmu co poskytuje domeny, pripadne pokud ma nekdo server u sebe doma musi policie po soudnim povoleno provest zatah do domu/bytu kde je server umisteni zrusit to od tud nebo to lze na dalku? Diky vsem za odppvedi.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já Vám odpovím, ale to neznamená, že bych si o Vašem
chování vůči odpovídajícím myslela něco jiného než Aliendrone.

I policie musí dodržovat zákony, tzn., že sama
internetové stránky „vypnout“ nemůže.

U webu je potřeba odlišovat doménu (prodávat domény nemůže
každý) a hosting (doména může od jiné firmy než hosting).

Pořídí-li si někdo doménu v zemi, jejíž zákony nebude obsah
stránek porušovat, a bude-li ji hostovat v zemi, jejíž zákony nebude
porušovat, budou na něj policie i případný soud krátké.

„Na dálku“ by to podle mne nešlo.
Podle mne by šlo o zásah do práv někoho „třetího“.