Odpovedi18

Jak to je s platností propustky?

Směny mám ranní/odpolední, propustku mám do 11:00, odpolední směnu mám od 14:00, ale nestíhám svoz do práce, který mi jede ve 12:55, já přijedu ve 13:15, bude mi propustka platit nebo si budu muset zažádat o dovolenou?

Odpovědi
da ny

To je otázka na zaměstnavatele.
Pokud Vám zdravotnícké zařízení potvrdilo odchod v 11 hod.
Máte téměř 2 hodiny na to, abyste stihl svoz.
https://www.me­sec.cz/clanky/pro­pustka-k-lekari/

elkon

Zeptej se ve vaší mzdové účtárně.

Dochy

Tohle je mezi zaměstnavatelem a Tebou. Neexistuje zákon který by tvrdil kdy platí jaká propustka, dokonce zákon žádné propustky ani nevyžaduje. Je mezi Tebou a zaměstnavatelem jak mu prokážeš žes absolvoval nutné lékařské ošetření…

Můj zaměstnavatel například bere za dostatečný podklad pokud při příchodu u píchaček ťuknu na terminálu „lékař“. Za poslední dvě zaměstnání (celkem asi 15 let) jsem žádnou propustku neviděl.

Mc Merkurion

… když máš ranní, nepotřebuješ propustku, ta je na omluvu z práce …
… jak píší jiní >>> záleží na domluvě …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.