Flower01

Jak to chodí na letišti Gatwick po příletu? Nějaké tipy, na co konkrétně dát pozor?

Budu cestovat sama a ráda bych měla jistotu

Nejlepší odpověď
Anduliska

Gatwick patří mezi menší letiště v Londýně, takže tam není takový frmol jako např. na Heathrow, ale i tak si dávejte velký pozor na věci.
Doporučuji si chytnout vlak do centra Londýna- je to mnohem rychlejší než po silnici, protože pokud byste jela autobusem, tak byste s největší pravděpodobností zůstala v nějaké zácpě.
Vlak je navíc pohodlný a stanice je přímo pod letištěm-stačí sjet výtahem.
Když vystoupíte z bezcelní zóny, lístky na vlak se kupují hned po vaší levici. Na lístku bude nástupiště, ale ne čas odjezdu. Budete si asi říkat proč, ale vlak do centra jezdí každých deset minut, takže pokud vám jeden odjede přímo před nosem, tak pojede jiný, který stihnete.
Lístky se nekontrolují ve vlaku, ale hned v průchodu na nádraží- strčíte lístek, on projede takovou mašinkou a vrátí se vám. TEN LÍSTEK NESMÍTE ZTRATIT!
Poté ho budete znovu potřebovat při východu z vlaku. Tentokrát ale již turniket lístek nevrací, nečekejte, jinak se brána zavře nebo v lepším případě vám cvakne kufr.
Na Gatwicku jsem byla v červenci, nevím, jestli se něco změnilo (např. kvůli hrozbě teroristického útoku).
Hodně štěstí a šťastnou cestu!