successful

Jak to bylo se smrtí „princezny“ Diany a davovou hysterií?

Čím si vyložit ten truchlící dav a pobláznění, které po její smrti vzplanulo napříč Velkou Británií a hlavně Londýnem? Proč byla Diana tak populární? Nic neudělala, její charitativní činnost byla celkem zanedbatelná (ve srovnání s desítky i stovky jinými). Rozhovory, které jsem s ní viděl, taky nic výjímečného. Jinak ničím výrazná ani zajímavá, kromě toho, že si vzala prince Charlese a pak se s ním rozvedla.
Údajně její smrt málem položila monarchii, protože královská rodina nechtěla státní pohřeb, nenechala vlát vlajky na půl žerdi (nejen že nebyla hlavou státu, ale ani nebyla členem královské rodiny), královna se k tomu dlouho nevyjadřovala a přála si jen soukromý pohřeb. Nakonec však k tomu všemu musela kvůli nátlaku davu svolit.
Lidi se shromažďovali, dělali pietní místa, doslova brečeli, spali před Buckinghamským palácem, měli smuteční průvody, skoro demonstrovali. Velmi nelibě se vyjadřovali k postoji královské rodiny i královně. Uraženě říkali, co se musí a co se nesmí.. Plakali pro někoho, koho vůbec neznali a kdo byl trochu populární, z bůhví jakého důvodu. Já si to vysvětluji jen tím, že je zmanipuloval tisk a hlavně bulvár, který se k tomu ostře vyjadřoval a který se snažil využít situace, aby se dobře prodával.
Já v té době nežil, teprve jsem se narodil, takže nevím, co se psalo zde a jak to bylo vnímáno. Ale ta hysterie obyčejného lidu mi připadá absolutně šílená. Diana populárnější než celá královská rodina nebo kdokoli jiný. Takové státní smutky, kdy lidi skutečně plakali, se dělaly za nějaké velké dobrodince, neskutečné státníky a panovníky, kteří byli něčím velmi významní a prospěšní. Diana byla populární jen díky bulváru, který s ní taky pěkně zamával.
Myslíte si o tom něco?

Odpovědi
led

Na rozdiel od vás som v čase smrti princeznej Diany žila a sledovala reakciu médií a reakcie ľudí.
Davová hystéria je to najhoršie, čo môže smútiaceho človeka stretnúť. Ak je táto davová hystéria ešte živená médiami, čo v tomto prípade bolo, je to čosi, čomu sa nežne hovorí „hyenizmus“, živenie sa mŕtvymi.

Kráľovská rodina je tesne viazaná pravidlami, kráľovským protokolom, čo smie a čo nesmie. Prejaviť žiaľ nad stratou člena smie kráľovská rodina na verejnosti prejaviť len v medziach týchto pravidiel. Je to rovnaké pravidlo, ako nosenie krátkych nohavíc do tradíciou stanoveného veku u princa – kráľovského syna.
Člen kráľovskej rodiny nesmie prejavovať verejne svoje emócie ako bežný občan.

Ametyst

Náš pan domácí říkal, že Diana byla hloupá a svými neuváženými řečmi poškozovala královskou rodinu. Ne každý ji měl rád.

Pepa25

Šok a zármutek byl naprosto pochopitelný, protože zemřela manželka následníka trůnu, tragicky, v 36 letech. Britové mají královskou rodinu ve velké vážnosti a když se k tou přičtou okolnosti, byly bezprededentní projevy smutku pochopitelné.
P.S. Není důvod dávat princeznu do uvozovek, byl to její oficiální titul.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

successful

Pepa25, Diana nebyla členem královské rodiny. Nenarodil se do ní a v době smrti byla s Charlesem rozvedená.
Princezna Diana je chybné oslovení. Neříká se ani princezna Kate ani princezna Meghan. Je to špatně…proto uvozovky.
Ne, davovou hysterii, paniku a pláč pro někoho, koho dobře ani neznám, nechápu a nedovedu si vyslovit. Je běžné, že jsou královské rodiny velmi populární. VB si na to taky velmi potrpí. Ale smrt Diany byla velmi využitá médii. Nebyla královské rodiny, za nikoho jiného ani z královské rodiny se tohle po jejich smrti nedělo ani po smrti královny matky nebo kohokoli jiného. Naopak lid byl právě po smrti Diany rozlícen vůči královské rodině…slzy, přehnaný zármutek a neskutečné. Za co a pro koho, z jakého důvodu.! Nedává to smysl. Jen kvůli bulváru.

*zemřela exmanželka následníka trůnu, kdesi v cizině, populární hlavně díky bulváru, který si na ni rád smlsnul a který ji taky nakonec stál život. Byla populární jen díky médiím a díky tomu byla lidem „blízká.“ Šok to byl, ale takový tzv „zármutek“ pochopitelný není. Je to hyenismus, jak píše led, nejen ze strany bulváru, ale i ze strany hysterického lidu, který to opravdu neskutečně přehnal.

Pepa25

Samozřejmě, že měla titul princezny, protože její choť měl titul prince (Charles, Prince of Wales) a při rozvodu sice ztratila ttul Její královská výsost (Her Royal Highness), ale princezna jí zůstala (Diana, Princess of Wales). Kate a Meghan jsou vévodkyně, protože jejich manželé nejsou přímí následníci trunu, ale jsou v tuto chvíli 2. a 3. v pořadí. Pokud chcete poučovat, tak si nejprve zjistěte fakta 😉

led

Možno, keby ste poznali protokol, ktorým sa musia politickí predstavitelia štátu, členovia vládnúcich kráľovských rodín riadiť, by ste stratili záujem stať sa princom vládnúcej kráľovskej rodiny. Preto sa ani nedivím princovi Harrymu, ktorý tomuto chcel utiecť aj za cenu straty nároku na trón.

Ametyst

Princ Harry si vzal za ženu aktivistku. Nárok na trůn neměl ani předtím, ale utéci z královské rodiny, ale přitom vydělávat na jejím jménu mu nevadilo. Nelze sedět na dvou židlích, a to on právě dělal. Bral výhody z obou postavení.

successful

Nějaký protokol tam je, ale s těmi emocemi to není tak striktní. Jedná se hlavně o mravy, etické vystupování, vzhled. Pravidla tam jsou, nějak se chovat a reprezentovat (pozitivně) musí… Veřejné projevování citátů je jim zakázáno, vztahuje se hlavně na intimní projevy, polibky, držení za ruce, objímání… emoce samozřejmě vyjadřovat můžou. Ne však politicky (k politickým představitelům, stranám,..). Většina protokolů je spojena hlavně s nějakými událostmi než s běžným každodenním životem.
Co platí pro jednu královskou rodinu nemusí platit pro jinou. Třeba VB a Španělsko si jsou na tom podobně, ne však stejně. Ale jinde ve světě a hlavně v jiných kulturách je to opět trochu jinak…
Harry chtěl odejít, hlavně proto, že chtěla odejít jeho lady. :) Ehm, podpantoflák.
A co se jeho nároku na trůn týká, tak je až hezky v zadu. To by musela být pořádná katastrofa, aby se on stal dědicem. Je až šestý (a stále je), akorát, že on by to stejně odmítl.
Harry jako jeden z mála z členů různých dynastií nemá moje sympatie. A jeho žena už vůbec ne. Taková Kate, to je jiná, to je pravá vévodkyně. Přímo ukázková.

led

Bez ohľadu na to, že nemal priamy nárok na trón musel dodržiavať predpísaný protokol. A toto on nechcel. Chcel žiť ako iní, teda, ako tí, čo na to majú dostatok finančných zdrojov.

successful

Nemyslím si, že to chtěl Harry… nikdo si to nemyslí. Ale nikdo to samozřejmě (kromě něj) neví. Ale myslím, že kdyby si vzal kohokoli jiného… I tak, to je fuk, podstatné je, že si tím od většiny vysloužil hlavně zklamání a posměšky. Zklámání i ze strany královské rodiny.

Ametyst

successful: Je to tak. Některé spekulace se týkají chováni prince Philipa, který je známý rasista. Když byla recepce s poslanci britského parlamentu, ptal se černošských poslanců, kterou africkou zemi v parlamentu zastupují. 🙂