just křesťan

Jak stvořil Bůh něco z ničeho?

Odpovězte mi prosím na tuto otázku z hlediska náboženství, ale i vědy.

Odpovědi
Drap

Z hlediska vědy z ničeho nic nevytvoříš. Z hlediska víry – Bůh je všemohoucí, takže i toto je možné.

hapiky

Abychom to pochopily, musíme urazit ještě hodně dlouhou cestu vývojem.
No, pochopit či uvěřit možná ano, dopracovat se k tomu… to je hudba budoucnosti.

da ny

Všechno může být jinak
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jAZzeTkKBNU

Kelt

Trochu zajímavá otázka od toho, kdo si zvolil takovou přezdívku. Co je pro tebe nic.?Když ztratíš peníze, tak máš pořád něco, když odčerpáš dokonale plyn z nádoby pořád tam něco je, co má nějaké vlastnosti. Prostor je základ pro vznik hmoty, nebo je její součástí. To že nedokážeme přítomnost hmoty, protože je v jiné formě, třeba energie, je naše nedokonalost. Vše je přeměna, transmutace a naše domněnky, vize, teorie.
Newton řekl, že viděl tak daleko, protože stál na ramenech obrů, ale celý neprobádaný oceán ležel kolem dokola.
Co je pro tebe nic? Co je pro tebe Bůh, jak to definovat?

EKSOT123

A kde je psané, že vůbec něco existuje. Mezi částicemi hmoty jsou obrovské prostory a pokud bychom celé lidstvo stlačili do hustoty neutronové hvězdy, bylo by z toho prý něco o velikosti zaječího bobku. A hustota černé díry je ještě o neznámý kus dál, možná tam ani nelze mluvit o hustotě, protože nemusí mít žádný rozměr. Nakonec je možné, že podobně jako existuje řád morálky, řád fyzikálních zákonů, aj., že i hmota je jen jakýsi řád či příkaz Boží.

Roman71

No, to je trefa do černého! Dobrá otázka!

Představte si jednu psanou věc, a to, že jsme stvořeni k Božímu obrazu. Co to znamená? Že vypadáme jako Bůh? Ne. Bůh je přece duchovní bytost, kterou neomezuje fyzické tělo. Navíc má, už ze své podstaty, neomezené schopnosti a možnosti tvořit. My v tomhle směru máme omezené možnosti, značně.

Tak a teď k otázce. Představte si, že máte jako Bůh neomezené schopnosti a možnosti tvořit. Dokážete vyrobit energii, prakticky z ničeho. A protože jste jejím tvůrcem a víte jak se vyrábí a pracuje, začnete z ní tvořit plyny a hmotu, ale ne jen tak ledajaké.. s přesně definovanými vlastnostmi. Proč? Aby se s tím dalo dále pracovat.

Napadlo vás někdy, jak jsou uspořádané chemické prvky v oné známé periodické tabulce, kterou jsme měli ve škole všichni téměř denně před očima? Napadla vás taky otázka, při pohledu na ta atomová čísla, jaký má všechno svůj daný řád?
Jak ten řád mohl vzniknout náhodou? Správně, ani náhodou. Je to velmi pečlivě promyšlené a vytvořené tak, aby se s prvky dalo pracovat. Jenže, my ve svém omezeném porozumění tomu, jak to všechno funguje, mnohdy nevíme jak..

Byli jsme stvořeni se schopností hledat, bádat a zkoumat a.. vyvozovat logické závěry. Jeden takový logický závěr vás napadne, když se podíváte na stojící domek.. Muselo to dát hodně práce ho postavit, a určitě to nebylo za týden, že?
Dobrá, a co vesmír? Sluneční soustava, země a ideální podmínky pro život na ní?
Ty vznikly náhodou? Tohle vyžadovalo daleko víc pečlivého plánování a tvoření, než ten rodinný domek! Takže, zkusme si to logicky poskládat a vyvodit z toho patřičný závěr.. On snadno, ale My těžko. 🙂