Avatar uživatele
eminela

Jak správně sepsat žádost o předčasný návrat do zaměstnání před koncem Rodičovské dovolené?

potřebovala bych poradit jak správně formulovat žádost o předčasný návrat do zaměstnání. Rodičovskou dovolenou mám do 5.7.2019, nyní bych chtěla nastoupit do zaměstnání na poloviční úvazek. Prosím tedy co do žádosti uvést a jak formulovat. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2109 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Neni třeba psát žádost,zde záleží, zda jste zaměstnavateli před nástupem na rodičovskou dovolenou nahlásila, že budete čerpat tuto dovolenou v celém rozsahu tj. do doby než dítě dosáhne věku 3 let, Bylo-li tomu tak, nárok na předčasné vrácení do práce nemáte. Návrat do práce před koncem rodičovské dovolené je možný bylo-li to tak se zaměstnavatelem dohodnuto. Dohoda by byla zřejmě možná i teď. Záleží však pouze na potřebě zaměstnavatele. Bez osobního jednání to nepůjde.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?eminela Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
eminela

Děkuji za odpověď. Se zaměstnavatelem jsem už osobně dohodnutá, ale chce po mě písemnou žádost, tak se ptám co má obsahovat? Děkuji

před 2109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Eminelo,
s nominací odpovědi jste měla ještě počkat, protože nominací
otázku uzavřete, už nikdo další už nemůže odpovědět.

Dá už se jenom nasat do diskuze, které se tu moc nečtou.
Proto do diskuze ani já neodpovídám ráda → nevím, jestli
si tu mou odpověď přečtete.

_________

K otázce → Stačí napsat:

»Z rodinných (osobních) důvodů potřebuji ukornčit rodičovskou dovolenou ke dni … a žádám o umožnění nástupu do zaměstnání na poloviční úvazek.

Jméno Příjmení

Místo, datum«

____

Z těch důvodů samozřejmě vyberte to, co se hodí.

před 2107 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Podívejte se do odkazu, najdete, jak má žádost vxpadat.

Budete psát v 1. osobě -Zádám z osobních důvodů o předčasný nástup do zaměstnání před ukončením MD … , a to jen na poloviční úvazek. Děkuji.

před 2108 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek