boky16

Jak správně sedět u počítače?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je obecná, neuvedl jste,, na čem máte PC umístěný, nastavení monitoru, jakou máte židli atd.

https://www.sko­lenibozp.cz/ak­tuality/jak-spravne-sedet-u-pc/

" Naučte se, a hlavně používejte, zásady ergonomie sezení!

Základ je přijmout pravidla ergonomie sezení

Vše začíná u ergonomie sezení a končí u pohybu. Abyste se naučili, jak správně sedět u PC, musíte nejdříve pochopit, a následně přijmout, pravidla ergonomie sezení na kancelářské židli. Pokud vás opravdu bolí záda v důsledku dlouhého sezení u PC, měli byste začít ještě dnes. Pokud nezačnete, buďte připraveni na to, že se mohou projevit závažné zdravotní komplikace. Pojďme si připomenout, jaká rizika vám při dlouhodobě špatném sezení na kancelářské židli hrozí: " pokračování v odkazu

https://www.sko­lenibozp.cz/ak­tuality/jak-spravne-sedet-u-pc/

Vkládám i další odkazy, zkuste informace porovnat.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=jaksspr%C3%A1vn­%C4%9B+sed%C4%9Bt+u+po%C­4%8D%C3%ADtay%C4%8De+

Další odpovědi
led

Múdre hlavy predvádzajú veľké množstvo stoličiek kresiel a múdrych rad k sedeniu pri práci k počítaču. týmto vás nebudem zaťažovať, kto chce, dokáže si tieto rady nájsť.
Moja skúsenosť:
Nedoporučujem sedieť u počítača pri dlhšej práci v jednej polohe. Polohy treba obmieňať, hlavne pri dlhšej práci alebo hraní hier.
Používam 3 základné polohy, klasické sedenie na stoličke, polosed a státie. Možno použiť aj kľakátko (pomáha na chrbticu, pretože sa nehrbíte).
V žiadnom prípade sa pri počítači nehrbte, buďte hrdo vzpriamení. Obrazovku majte od očí minimálne na dosah ruky. Pri sedení by sa mali chodidlá dotýkať zeme, alebo podnožky, celým chodidlom a kolená by mali byť na úrovni sedáku stoličky aby stehenné svalstvo mohlo „dýchať“, takže nie visieť zo stoličky (ako bežne vidno u mladých „gamesákov“)