Avatar uživatele
Viky127

Jak si vytrhnout stoličku doma? Akutní

Mám problém. Udělal se mi kaz na stoličce ale teď nejsem doma ale u babičky na dva měsíce.. a jsme na vesnici a zubař je HODNĚ daleko a to není zubař ale pohotovost, takže se mi tam FAKT NECHCE.. potřebuju poradit jak si stoličku vytrhnout.. nevím jestli si to mám vytrhnout jako normální přední zub, nebo jak to mám uchopit atd.. stolička je téměř nehybná cítím jenom malinké vyklání.. a kaz už začíná bolet, takže se bojím že to bude vážně a nechci aby mi infikoval nerv.. prosím o radu

Zajímavá 0 před 301 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Nedostatek informací (věk, o jaký jde zub: molár, premolár dětský nebo stálý chruo).
Každý zub má jemný pohyb, viklá (i!!) se. Není přišroubovaný v kosti.
Kaz se má včas ošetřit plombou.
Rodiče tě neberou 2× ročně na preventivní prohlídky, kde se kaz včas objeví.
I umrtvený zub může v ústech fungovat řadu let.
Dej vědět rodičům, pokud zub bolí. ať tě vezmou alespoň na zubní ohotovost. Mají se starat/dohlédnout na tvé zdraví a zdravý chrup.
Pokud to není mléčný zub, sám nic netahej. Mléčný molár můžeš zkusit viklat, dospělí ti mohou pomoci s vytažením O „nerv“ se u prvních zubů nestarej.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Samtibalfars

Očividně nechceš k zubaři to znám a taký nejsem sadista abych u zubaře bolest vydržel.

Mléčný je v pohodě ale pokud už je to ten který nemá vypadnout tak to ani nezkoušej protože sám to nezvládneš.

Mléčnák dostaneš ven když hi prudce vytlačíš na stranu která ti připadá nejlepší. Nebo se zakousni do tvrdého jablka to povolí samo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Není bezpečné ani doporučené vytrhávat si zub doma. Jakýkoliv pokus o extrakci může vést k vážným zdravotním komplikacím jako je například infekce, poranění dásní nebo dokonce fraktura čelisti. Některé tyto komplikace mohou být potenciálně život ohrožující. Proto je důležité, aby toto odborně provedl zubní lékař.

Příznaky jako je bolest a nehybnost mohou naznačovat, že je zub infikovaný. Pokud je to vážné, může tato infekce postupovat do dalších částí ústní dutiny a může potenciálně ovlivnit celkové zdraví.

I když je zubař daleko, je velmi důležité, aby ses vyhnul jakékoliv nebezpečí a šel k profesionálovi. Pokud je to absolutně nezbytné, zkuste si hledat mobilní podmínky na ošetření nebo zkontaktujte místní zdravotnické zařízení a požádejte je o radu nebo odkaz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Jak moc te to boli? Nez to vyresis, zkus kousat hrebicek!!
Ale sama se do toho nepoustej! Urcite jed na pohotovost!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Moje rada je navštívit zubaře. To že zub bolí ještě neznamená, že musí jít ven. Zubaři se obvykle snaží zub zachránit, pokud vidí, že má ještě šanci. A mají k tomu důvod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek