dukik

Jak si vyrobit sliz?

jak si vyrobit sliz?

Nejlepší odpověď
blesk26

Zkuste třeba tenhle návod, mohlo by to být zajímavé :)

Zdroj: http://www.kof­.zcu.cz/veda/2007_da­ta/recept.pdf

Další odpovědi
alenka901

kukuřičná mouka,zelené barvivo a voda

Dandi

Mrkni na http://www.you­tube.com/watch?v=ntp5Ir­XkHlE

taranis

Měl by stačit obyčejný vaječný bílek..

eL_KeDaRoSs

Škrob + voda

Lencis

Sliz je souhrnné označení pro viskózní, lepkavou a mazlavou strukturu tvořenou nejčastěji vodou a makromolekulárními cukry, které nesou záporný náboj a mohou být navázány na proteiny.

Zde návod na supersliz ve kterém pak ještě super vyperete 😁

# Kostku pracího mýdla (případně již nastrouhané mýdlové vločky):
Na trhu je jich několik druhů. Nejlevnější je Jádrové mýdlo – stojí do deseti korun. Hodně z nás ho ještě zná pod názvem mýdlo s jelenem – odtud také pochází označení Jelení sliz. Používaly ho už naše babičky – možná ho ještě někde doma najdete. O něco málo dražší je Kokos Palma, Lanza a Marseilleské mýdlo. Posledně jmenované je podle složení na obalu opravdu čistě přírodní. Stát by mělo okolo třiceti korun. A nebo použijeme originální přírodní Marseillské mýdlo s olivovým olejem a máme luxusní a eko, bio, přírodní sliz :) Kostka 300g stojí okolo 100.- a pořád to vyjde levněji než eko prací prostředky.
# Prací sodu:
Sehnat můžeme krystalickou nebo práškovou. Soda rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny, desinfikuje. Je součástí mnoha běžných pracích prášků. Cena je zhruba do 25 korun za kilogram krystalické sody, 15 korun za 300g sody práškové.
A můžeme začít.

Mýdlo nastrouháme a nasypeme do kyblíku s trochou horké vody a necháme rozpustit. Přidáme sodu – zhruba 1/2 balení (platí pro oba druhy), také necháme rozpustit a celý kyblík za stálého míchání dolijeme na 10 litrů (horké) vody. Může být i víc, pak je sliz řidší a dávkujeme o něco více, pokud máme kyblík menší, sliz je hustší a dávkujeme méně.
Druhý den je sliz hotov a můžeme prát.

Michálek1245

To myslíte takový ten klasický domácí sliz? Tak na to, jak vyrobit domácí sliz, je super tenhle web: https://magazin­.pepe.cz/jak-vyrobit-sliz-z-veci-co-mate-doma/ Minulý týden jsme doma se ženou hlídali děti od švagra a protože pršelo, tak jsme hledali nějakou aktivitu uvnitř. No a vlastní sliz byla docela fajn varianta toho, co se dalo dělat. Jen teda pozor u sporáku, je to horké! :)

lumikw

ahoj, pěkné návody na různé techniky jsem našel zde https://www.ceske-koralky.cz/clan­ky/jak-vyrobit-sliz-snadne-navody