panenka

Jak si vyměnit plášt a duši na kole

Dobrý den potřebovala bych poradit Jak si vyměnit plášt a duši na kole prosím o přesný postup nebo i odkaz jak na to děkuji.
Doplňuji:
Myslím kropítko na jízdním kole manžela mám ted pracovně pryč a chtěla bych si to zkusit sama udělat.

Nejlepší odpověď
kropitko

panenko,jako na jízdním kole,nebo na kole od auta???

No já jsem totiž chtěla napsat postup na kolo u auta 😁,pak mě napadlo,že to nebude to pravé ořechové.
Tak to kolo prostě z toho kola sundejte,pak z toho vyndejte duši a sundejte plášť,nandejte nový plášť a vložte duši,bacha ať se Vám to nepřekroutí. No a pak na foukněte,.....hele takhle po netu fakt nevím,jak poradit.

Další odpovědi
1popelka1

Mě se nechtělo zjišťovat, jak na to, doufala jsem, že se na opravu vrhne muž… a čekám už 5 let 🙂 My co si neuděláme samy, nemáme… Rada-nerada: řekněte manželovi, ten by to měl umět i bez návodu, je přece mužskej, ne:-)

anonym

Jízdní kolo: píchlé demontovat(zadní je horší – řetěz,přehazo­vačka),vyjmout duši,nafouknout,pod vodou zjistit, kde je díra,vodu otřít, označit,místo TROCHU zdrsnit,odmas­tit,nalepit flastr(třeba ze staré duše),přitisknou­t(svěrák je ideální),uvést do pův. stavu.

ReHu

http://www.wild-cat.cz/clanek/19-zakladni-servis-kola-dil-1-oprava-pichle-duse-a-vymena-plastu

Bumbes

Jen doplnění docela podstatné!
Při sundavání pláště být velmi opatrný s nástroji a neskřípnout (tím pádem neproděravět) duši pod pláštěm o ráfek.
Běžná závada u mých „cyklo-klientů“ – amatérským přístupem nadělají víc škody, než užitku.