uccello

Jak si prosadit čas na své koníčky?

Pánové, jak jste si doma prosadili čas, který můžete věnovat svým zálibám? Dovolí vám to partnerka? Domluvili jste se na nějakém systému? Nějak se mi to nedaří. Dříve jsem se věnoval grafice, fotografoval, měl jsem podporu přátel. S přítelkyní jsem 9 let, máme 3leté dítě a během té doby šly veškeré mé záliby do kytek. Přijdu z práce, věnuji se rodině a na nic jiného nezbyde čas. Když mám volno, už mám nalinkovaný program. Už se to na mně začíná projevovat nervozitou. Prosím o radu. Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle mne si partneři v tomto ohledu nemají co dovolovat,
oba partneři mají právo nejen na své koníčky a přátele či známé,
ale i na soukromí, o čemž (zdá se mi) moc lidí neví.

Podle mne byste s partnerkou měl domluvit. Nevěnujete-li se
zájmům na úkor rodiny, nesmí Vám v nich partnerka bránit.

Totéž platí pro volný čas → neměl byste si jej nechat „nalinkovat“,
o tom, čemu se partneři budou společně věnovat, mají rozhodovat
spolu. O svém času by si měl každý rozhodovat sám.

(Nemám na mysli extrémy, kdy by jeden z partnerů trávil veškerý
čas pouze svými koníčky, nebo proseděl v hospodě.)

Další odpovědi
Drap

Nic jsem si neprosazoval. Přišlo to nějak samo. Co jsem měl koníčky, tak ty zůstaly a časem přibyly i další záliby. Pokud to nefunguje přirozeně, bude zřejmě nutné promluvit si o tom.

autacek

Partnerský svazek obecně znamená hodně přizpůsobit se, tomu druhému, pořídit si děti, to pak předpokládá další čas a uvědomit si, že život již nebude nikdy takový, jako předtím.

Ne nadarmo se říká, že by se měli dávat dohromady lidé s podobnými zájmy, představami, atd., co k sobě pasují.

Najděte si koníčky, kterým se můžete věnovat společně, nebo alespoň s dítětem. Představa, že Vy si budete dělat co budete chtít a druhý partner to oddře, nemůže dlouhodobě fungovat. Ostatně na každém vztahu se musí pracovat a společně strávený čas, nejen upovinností, je k tomu skvělou příležitostí.

Malvína

Na své záliby a oddych má právo každý. Je třeba o tom s partnerkou pohovořit. Partneři by si rozhodně neměli v ničem bránit. Mít každý den stejný zavání stereotypem a to už je špatně. Zkuste navrhnout nějaké dny, časy, kdy se budete věnovat koníčkům a na oplátku v další dny pohlídat dítě, ať má volnost partnerka. Ono být s dítětem 24/7 taky není žádný med. Dle mého uvidíte obrat k lepšímu. Oba si odpočinete a znovu se na sebe budete těšit.