zjentek

Jak si nejlépe představit tlak devět atmosfér?

Například při působení takového tlaku na prst, třeba na podložce, by to vypadalo jak? Umíte si tlak 9 atm. představit?

Nejlepší odpověď
paul1

Atmosféra je tlak kg/cm2, devět atm tedy 9 kg/cm2. Špička prstu má cca l cm2. Takže stačí zatlačit prstem na osobní váhu a tam se snažit vytlačit 9 kg. Mně se to nepodařilo, vytlačil jsem jen7–8 kg. chce to trénovat 🙂
Ještě doplním:
1 atm = 0,1 MPa (přibližně)

Další odpovědi
elkon

Nevím sice jaký má toto smysl si představovat, ale stačí když vezmeš hranolek o průřezu 1×1 cm, na jeho konec upevníš misku, do ní vložíš 9kg včetně a postavíš si to svisle na prst, který položíš na podložku (třeba na stůl).

aliendrone

To je přeci individuální to „nejlépe“. Někdo by třebas upřednostnil potopení se do hloubky 90m ve vodě, kupříkladu. 😉 🙂

Dochy

To je takovej tlak, že pokud to bude v tenké zahradní hranici, tak to palcem nejspíš neudržíš. Takových 4–6 atm. bys nejspíš ještě nějak ucpal.

zjentek

Elkone zjistil jsem, ty kdybys pořád nepátral po smyslu existence tak bys často pokládal docela solidní odpovědi.

elkon

Nepátrám, stačí číst ty tvé nesmysly, které k ničemu nejsou. A pokládají se dotazy, ne odpovědi.