12kolemjdouc

Jak si naplno užít každý den?

Nechci byt stary a myslet si, ze jsem mohl udelat neco vic. Mam pocit, ze neziju na maximum. Co mam delat? Nepotrebuju si nic sobe ani nikomu nic dokazovat. Je sex nejlepsi zpusob?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Jakoby byl tvůj poslední. Vnímat každý okamžik a vážit si ho. Využívat ho. Žít přítomností.
„Sx“ :D může být jednou z těch věci. Ale je jich víc. Neživoř. Prožívej život. Dělej, co tě baví, podnikej spontánní věci. Vyraž někdy někam, dělej i to, čeho se bojíš/čeho ses bál. Zbav se strachu (všeobecně), to je myslím jedno z nejdůležitějších.
„Usmívej se, jako bys nikdy nebrečel. Bojuj, jako bys nikdy neprohrál. Miluj, jako by ti nikdy nebylo ublíženo. A žij, jako bys měl zemřít zítra.”
Bojuj! Miluj! Žíj!

Ti chytřejší to dělají tak, že první tvrdě pracují a pak sklízí ovoce za svou dřinu (bohatství, čas, svobodu, prostředky, komfort,,..). Ostatní to dělají tak, že celý život pracují, berou si od toho párkrát volno, přežívají s malým množstvím peněz a nakonec kolikrát zemřou dřív než dosáhnou důchodu a ti, kteří ho dosáhnou zjistí, že už jsou „staří“ a už se jim ani neche tolik toho podnikat a že mají víceméně svůj život za sebou. A stejně nemají bůhvíjaké množství peněz.
Plno lidí má některým za zlé, že všechen čas tráví vyděláváním peněz (honbou za penězi, jak říkají), budováním podniku, zkrátka prací, prací a zase jen prací. Říkají, že peníze nejsou všechno, jsou důležitější věci, kterým je se i třeba věnovat atd.. (ne, že by se tím sami kolikrát řidili). A přitom oni až dosáhnou bohatství, můžou začít dělat to, co tamti nedělají celý život – co dělat nemohou nebo jen vyjímečně – protože si to nemůžou dovolit (fiannce = volný čas, plné oddání svým zálibám, rodině, dětem, cestování a poznávání nových kultur, učení a vůbec dělat všechno to, co chtěli, atd.).
Napřed práce, potom zábava. Bez práce nejsou koláče. Ale pozor, někteří se skutečně zbytečně honí za penězi. Tráví všechen čas úmornou prací, ale zbytečně. Mluvím o někom ze střední třídy, který neustále pracuje, ale jen kvůli práci a třeba jen kvůli o něco málo vyšší mzdě. To je mu na nic (samozřejmě pokud ho ta práce nabaví a není pro něj vším). Nevytváří hodnotu. Jen pracuje, aby pracoval. (Podobně jako ti, co spoří, jen proto aby spořili. Ale bohatí z toho nebudou).

Další odpovědi
Justin1

Obecně bych řekl, že by ses měl snažit o seberealizaci pracovní, volnočasovou i vztahovou (vztah není jen sex) a dobře volit, jak budeš nakládat se svými penězi. Žít na maximum je dobrý cíl, ale nesmí to být tak, že si užíváš současnost na úkor budoucnosti.

Kelt

Nauč se žít přítomností a prožívat jí. Neříkej, že budeš šťastný až najdeš holku, oženíš se, budeš mít děti, nějaké postupy v práci a podobně. To vše jsou vnější věci. Ale ty se můžeš radovat z každé chvíle, kterou právě prožíváš. Chodit s kyselým obličejem a nadávat na všechno je dovede 99% občanů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.