Sarrow

Jak si myslíte, že hlubší poznání citů ovlivňuje jejich působivost?

Myslíte že pokud se nad láskou příliš přemýšlí, tak ji to spíš oslabuje nebo posiluje?

Nejlepší odpověď
annas

City jsou ovlivněny temperamentem. Připomenu, jak to je mezi jednotlivými temperamenty. Jenže žádný jedinec není „čistý typ“.

Srovnání citů. „Introvertní a tradicionalistický melancholik je emocionálně nestabilnější než sangvinik, jeho city jsou však stálejší. Labilnější je také v porovnání s flegmatikem, kterého však předčí hloubkou svých citů i myšlenek. Oproti cholerikovi je sice uzavřenější, díky své konvenčnosti ale lépe buduje sociální vztahy.“

https://www.da­ma.cz/clanek/by­vate-posmutneli-stranite-se-lidi-mozna-jste-melancholik-otestujte-se

Cit je subjektivní stav, který ovlivňuje vztah k ostatním. Jednotlivé city se liší hloubkou, třeba láska, radost, jsou city kladné, bohužel nenávist, předstíraná veselost, nevyzrálá zamilovanost, posměch, jsou zpravidla city destruktivní.

Často srdce zápasí s rozumem. Podle staroindické moudrosti je pro lásku, tedy pro hlubší poznání, třeba náklonnosti duše = přátelství, náklonnosti rozumu = úcta a náklonnost těla = žádostivost. Vše prožívané naplno prospívá lásce …

Pravý a hluboký cit nepotřebuje slova. Ten druhý hloubku vycítí.

Každý je jiný, každý má jiný pohled třeba na lásku., která časem naroste, nebo zmizí. Srdce x rozumu.

„Nestačí se jen zamilovat do někoho nebo do něčeho, ale je třeba být o své lásce i hluboce přesvědčen.“ — Thomas Carlyle

https://citaty­.net/temata/hlu­bokost/?page=7

Další odpovědi
zjentek

Velmi. Je třeba na to mrknout taky srdcem, ne jen mozkem. Takový pohled ovšem není pro všechny, protože… Citliví si svou hloubi citů užívají, chvějí se, při projevech/vjemech citů doslova vibrují každičkou buňkou. Mají jakousi „auru“. Ti „druzí“ (bez citu) na ně koukají jako na blázny. Není výjimkou, že se jim za jejich „prožitky“ snaží také ublížit, pomstít. Závist? Kdo ví… snad jen bezcitní, ale… ti bohužel neodpoví na tvou otázku. Nemohou. nejde to. (;

Hlada

Nejlepší je mít důležité životní hodnoty vyrovnané. Kdo se příliš zabývá jednou věcí (v tomto případě city), je zpravidla špatný jinde, protože v daném čase se nedá stihnout víc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.