nyjono

Jak si mám vyložit informaci o množství roční produkce?

Roční produkce v litrech 50 000, z toho láhve 60 000
Jako, že ty láhve jsou v kusech? po 0,7 l?

https://www.vin­nysklep.cz/da­tabaze-vinaru/milan-sukal

Odpovědi
Drap

třeba 30000 l v lahvích a 20000 l v sudech. Za předpokladu, že jsou láhve 0.5 litru

Kepler

Např. u mini pivovarů by to byla část produkce v 60 000 1/2 l lahví, tj. 30 000 litrů. Zbylých 20 000 litrů by připadly na sudy.

nyjono

Keplere, umím to spočítat.
Jen mi nejde do hlavy, když píší produkce v litrech a do toho montují kusy.

Kepler

No, není to moc srozumitelné, chtělo by to obratnější a srozumitelnější formulaci. Ale kdo chce, ten pochopí.

nyjono

Drape, kde jsi viděl láhve s vínem o obsaku 0,5 l?

nyjono

Když píší produkce v litrech tak proč jsou láhne v ks?
Proč není produkce v litrech prostě v litrech? Přece se může napsat – roční produkce 60 000, z toho 42 000 v lahvích.
Takhle pletou v označení v litrech kusy a litry do jedné hromady.