slavets

Jak se zvuk ohýbá okolo překážek??

Prosím, pokud víte něco o tom jak se zvuk ohýbá okolo překážek napište!..Mám to jako referát a nikde nic nemlžu najít..Předem díky

Nejlepší odpověď
www

Snad ti to pomůže

www.quido.cz/fy­zika/119fyzika­.htm

www.techmania­.cz/edutorium/ar­t_exponaty.php?xkat=fy­zika&xser=416b­757374696b61h&ke­y=662

Další odpovědi
azbx

hlavně je to vlna, takže si představ když jede vlna po vodě a dej si tam překážku. Zvuk se šíří vlnoplochami.Záleží ovšem na frekvenci zvuku. Vysoké se ti šíří přímočaře, kdežto nízké všemi směry. Stačí dobrá učebnice fyziky pro střední školy.