Ondřej Vaněk

Jak se změní perioda při zatížení pružiny dvěma jinými závažími?

Ahoj, jak se změní perioda pokud na stejnou pružinu zavěsíme pokaždé jinak těžké závaží?

Odpovědi
arygnoc

nijak.
pri zaťažení pružiny závažím sa pružina predĺží a ostáva v rovnovážnej polohe.
pôsobia na ňu dve rovnovážne sily – tiažová sila závažia a sila pružnosti pružiny.

pružinu so závažím možno rozkmitať iba vonkaším vplyvom, napr. zmenou pružnosti pružiny jej natiahnutím.

;-Q

Kelt

Určitě bude jiná.
Je třeba uvést konkrétní údaje, pak bude konkrétní výsledek.
Při jiných možnoznech budou jiné, tedy různé výsledky.

orwell

Koukneš-li do fyziky zjistíš, že úhlová frekvence kmitání je dána vztahem
omega = sqrt(K/m) , kde K je tuhost pružiny a m hmotnost závaží, je jasné, že při větší hmotnosti bude kmitání pomalejší a perioda tedy delší.