Avatar uživatele
crt

Jak se žije v Ostravě?

Jak se žije v Ostravě? Z hlediska práce, bydlení, celkově možností. Jsou třeba v Ostravě nějaké vyloučené lokality, kde žijí jenom socialně slabší apod.?

Zajímavá 0 před 1389 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Jak? Cypatě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ElonMusk

Z hlediska právních profesí se jedná o 2. nejlepší město ve vztahu k výdělku.
Ale ty jejich kratke zobaky, kdo to má poslouchat… :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Tak jsem si to po sobě přečetl a zjistil jsem, že příspěvek je hodně blízký realitě Ovy, to jsem ani nečekal…

před 1389 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jestli tvým hlavním kritériem života v nějaké lokalitě je to, jak se tam lze bavit, tak to… je vlastně celkem smutné. A když se tu v črdeli vlastně všude smrtelně nudíš, tak proč se neodstěhuješ zpátky do Šikágou?

před 1388 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nejčastější důvody, proč citlivý člověk „odjinud“ nedokáže plnohodnotně, zdravě žít v jinak příznivě rozvinuté společnosti s velmi sofistikovaným systémem zábavy, práce, především pak KULTURY a možná i morálky:

  1. Nevidíš hvězdy. Když chceš vidět astronomické úkazy a neplatit v planetáriu, musíš zajet min. 100 mil z Illinois do Wisconsin.
  2. Energie působí na organismus jinak, nežli tam, kde máš kořen. Z toho zeslábneš a nemáš kde čerpat. Život se pak stává omezeným. Žiješ více ve vzpomínce, než v samotném pohybu a akci.
  3. Příroda je mrtvá. Je to daň člověda za výše zmiňované. Ty, původem ze srdce Evropy, tohle vnímáš mnohem intenzivněji. To nevydržíš dlouho, byť by ti za tvé schopnosti bez cirátů nabídli adekvátní odměnu, což v Chicago lze, na rozdíl od črdele. Nepomůže ti to.

Vzdělání není celý život, jak se někteří, zejména na tomto webu mylně domnívají. Co je život a jak ho zvládá člověk kolikrát zjistí až ve chvíli, kdy do něj zcela nahý a sám skočí. Tolik jen velmi zjednodušeně ke tvé otázce.

před 1388 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Chápu… existují i lidé, kteří si celý život vystačí s knihovnou. Jenže i to je zábava. Jak se kde lze bavit, toť otázka. Co je hlavním kritériem života? IMHO je to pohyb. A když okleštím, co jsem mimo jiné v odpovědi vyjádřil a což zde reaguješ, zůstane asi nějaká taková rovnice: zábava = pohyb = relativně dlouhý život, často BEZ FYZICKÉ BOLESTI.

SM kraj a Prajzká jsou v ohledu k mezilidským vztahům STRAŠNÉ pro život. V jiných částech črdele tomu tak není. To je ale třeba zažít na VLASTNÍ PĚST a pak si dovolit posuzovat. Tohle není z knih či „VŠEOBECNĚ UZNÁVANÝ“ názor. Tohle je názor člověka, v jehož botách nešel nikdo jiný, než on sám. Druhým může „trhat žíly“. Zkušenost.

před 1388 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek