novvem

Jak se zbavit velké nervozity?

Když mám nějaké vystupování, prezentaci, nějaké přednášení, začnou se mi třepat ruce a kolena, k tomu i hlas. Potřebuji se toho nutně zbavit, nejsem vlastně tolik nervózní, spíš je to podvědomě.

Odpovědi
anonym

Koupit a vypít litr rumu,a nervozita rychle zmizí!

ivzez

Trénovat vystupování před lidmi.
Zpočátku před členy rodiny, přáteli, kamarády
a známými, časem i před dalšími osobami.

„Posílení“ alkoholem nedoporučuji.
U někoho může někdy pomoci zmírnit zábrany, ale častější
jsou různé trapasy, což vede k větší trémě do budoucna.

Novota

Nádech a výdech, nejjednodušší a osvědčená praktika, působí okamžitě.

lota

Panáček by to nespravil? Jinak je taková ta ohraná poučka – představit si všechny kolem ve spodním prádle, ale to si nejsem jistá, jak to funguje.