bauerlukin

Jak se zbavit uhráků bez toho, abych je mačkal?

Dobrý den, trápí mě uhraky, dermatoložka mi řekla, že je rozhodně nemám mačkat, že ten hnis vyjde ven sám. No zkoušel jsem to, ale čekám obvykle třeba 3 dny než ten hnis vyleze. Je to vidět, po pár dnech už je dost žlutý. A jsou mi nepříjemné pohledy ostatních lidí.

Zkrátka se chci zeptat jestli si mohu něco koupit v lékárně nebo drogerii, namazal bych s tím ten pupínek a on by zmizel. Či jiné preventivní přípravky. Díky

Odpovědi
elkon

Pokud se mi vytvořily, vždy jsem je vymačkal a nebyl problém. Když to necháš, může se to zanítit. Vymačkat a omýt. Chce to důkladnou hygienu, pak už se moc netvoří. Nejvíc se tvoří hlavně v pubertě.

nyjono

Neznám nikoho, kdo by je nechal a nevymáčknul.
Důležité je ple´t čistit, čistit, čistit přípravky na pleť. Ne mýdlem.
A vydržet to. Přejde to. Někdy dřív, jindy později. Tyto problémy mají všichni.

da ny

Vysušit lihem, Pitralonem F.
Může napomoci Pityol hned na začátku – ani nevyběhnou/ne­vyzrají,
Vhodné zejména na obličeji, aby nevznikaly jizvičky
Hygiena a strava.